Seagull hotelli

hurghadaan1

Kenelläkään tuoreita kokemuksia tai kokemuksia ylipäätään tuosta hotellista, Hughadassa on 2 seagull hotellia tarkoitan tuota uudemaa hotellia, vaikkakin molemmat ilmeisesti ovat käytössä jos toiseen kirjautuu sisälle ??

Lähinnä allas-alue, kuntosali , ruoka , alkoholi kiinnostaa ??
Venäläisiä ilmeisesti täynnä mutta se ei haittaa.


Osaako kukaan sanoa löytyykö hurghadasta hotellia missä olisi oikeasti laadukas kuntosali lähellä keskustaa , kovaa treevalle laitteita käsipainoja jne jne ??

Jotain juttua löytyi haulla Seagull hotellista mutta lisää infoa kaivataan.

4

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hurghadaankevaalla

      Moi, olimme Seagullissa vuosi sitten joulukuussa. Varasimme huoneet bookingin kautta ja samme huoneet uudempaan osaan. Vanha puoli oli silloin suljettuna. Bookingissa huonekuvat ovat sviiteistä tms. Saimme jostain syystä :) huoneet merinäköalalla ja luokituskin oli parempi mutta mitä kurkkailin muihin huoneisiin niin ihan ookoo oli standardihuonekin. Osa huoneista oli remontissa silloin. Jos nyt valitsisin huonetta niin toivoisin niihin rempattuihin huoneisiin altaalle päin tai samassa "rivissä" merelle päin olevat. Osa huoneista on pienelle sisäpihalle ja osa kapeaan kuiluun, tosin siitä näkee venyttämällä pienen palan merta. Allas uuden rakennuksen edessä ei vakuuttanut, vaikutti likaiselta. Vanhemman rakennuksen luona näytti olevan väkeä altaalla, sitä en tsekannut. Lastenaltaat olivat ok, lämmitetty ja siinä liukumäki. Tuolla oli 2 ranta-auetta, kapeahkot mutta ok! Toisessa eli perimmäisessä tarjottiin lounasta. Ruoka oli hyvää ja sitä oli riittävästi. Pääravintolassa oli aamiainen ja illallinen, rannalla lounas. Päväkahvia sai aulasta jossa mysö alkoholia 24/7, ainain jouluna -15. Limpparia, kahvia, cappuccinoa yms. sai aulan automaatista itse ottaa. Aulassa myös maksullinen biljardi. Ja kyllä, venäläisiä oli...minua he eivät häirinneet. Nykytilannetta en tiedäkään. Kuntosali näytti ainakin modernilta, sen enempää en osaa sanoa kun en ole perehtynyt. Tuolla pitää varautua kovaan painostukseen ottaa hierontoja, kasvohoitoja tms. Hyökkäävät heti luo ja jatkuu...mutta ymmärrän sen, jstain heidänkin on tulonsa saatava. Itse otin hieronnan, no, ei tarvitse ottaa enää. Alueella on myös pieni eläintarha jossa muutamia lintuja ja apinoita. Tripadvisorista kannattaa katsoa matkailijoiden valokuvia. Itse olin kaikkeen tyytyväinen, toiveena palata sinne tänä keväänä. Toivottavasti tästä oli apua.

      • Hurghadaan1

        Kiitos, eli kun ottaa sviitin nii saa uudemmasta rakenuksesta merimäköalan eikä joudi siihe ns vanhalle puolelle?? Tuo allinclusive oli ainakin todella surkea minamark, reginaresort sekä roma hotellissa, kanaa päivästä toiseen eikä maku päätä huimannu, tosin eipä haittaa ravintoloissa ruoka suht edullista. Mukava kuulla jos seagull hotellin allinclusive ruoka oli hyvää. Tuo painostus ja kaupistelu tuttua 6 kertaa käyty hurghadassa mutta aina huumorilla selviää.


      • hurghadaankevaalla

        Siitä en ole varma. Meillä tosiaan merinäköala päärakennuksesta. Ainoa miinus ettei siihen paistanut kuin aamuaurinko hetken. Jotenkin sellainen tunne että vanhaan osaan ei laiteta bookingin kautta tilaavia. Sieltä monesta huoneesta näköala. Respassa voi kyllä toivoa huonetta näköalalla tai altaalle, itse ehkä ottaisin rempatun huoneen altaalle päin. Tai mieltymyksesi mukaan jos haluaa arskan paistavan päivällä parvekkeelle, uskon että koittavat järjestää. Ruoka oli maittavaa. Varsinkin lounas rannalla oli hyvä. Monen monta erilaista paistopistettä ja eri maiden teemoja.


    • OmatLomat

      Me siellä olimme. Vastaanotossa oltiin tympeitä mutta lipeviä. Piccololle annoimme laukkujen ylösviennistä 100 taalan setelin, ei antanut yhtään takaisin, kumarteli vain kovasti, söpötti Allahia ja häipyi takaperin peruuttaen.
      Kallis maa se on tämä Egypti, sanoi mieheni.

      Sänky, peilipöytä ja vessa oli. Niin ja parveke. Minulla on korkean paikan kammo mutta mies siellä istui. Minä vaatteita oioin ja ja ripustelin. Sukat pistin alalaatikkoon.

      Mies on vähän viinaanmenevä. Sanoi että tarjottavat hanakaljat- ja viinit ovat juomakelvottomia litkuja. Uskon minä sen. Se on muuten ryypännyt ja paljon. Nenäkin ihan punanen.

      Ei paljoa lohduta jos lasten altaassa on liukumäki kun pääaltaan vesi oli niin likaista ettei sinne voinut mennä. Mereen nyt mene kukaan; mitä iloa siinä olisi. Kuumakin oli.

      Totta on että koko ajan kyypit olivat tarjoamassa ja kuiskuttamassa jotakin. Minä pidin käsilaukkua kaksin käsin mahaa vasten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      178
      4163
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      88
      2717
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      129
      2205
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      72
      2169
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2021
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      21
      1931
    7. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1763
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      82
      1747
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1743
    10. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      12
      1557
    Aihe