Yksityiset DayZ / muokatut stalker airsoftaukset.

Snuukkelskuukkels

Tervehdy kaikille airsoftaukseen kiinnostuneista tyypeille.

Jos olet kiinnostunut tulemaan messiin tulevaisuudessa olevaan DayZ / Stalker airsoftauksiin, niin pistäkää viestiä osoitteeseen: [email protected]

Ne ovat vielä suunnitteissa kuitenkin, ja ollaan muutenkin väsäämässä sellaista ensimmäistä kertaa, eli ei kannata odottaa ihmeitä niistä tässä vaiheessa vielä.

Mutta alkuehdot noille muokatuille stalker peleille ovat:

1)Spawnit. Spawnaus paikat ovat merkittyinä ilmastointiteipillä eri puihin. Eli jos olet kuollut joudut aloittamaan uusiksi ihan mistä spawnipaikasta vain, jotka ovat merkittyinä puihin.

2) Peleissä on kolme eri factionia.
1. Stalkkerit. Stalkkereilla ovat pukuina tavallisen väriset kuteet, tai viitat, eli periaatteessa kaikki mitkä eivät ole tummaa, tai camolla värjätty menevät hyvin.
Röllipuvutkin ovat sallittuja Stalkkereille.
2. Military. Militaria tyypeillä on oikeastaan kaikki vermeensä camo värityksellä.
Saa ottaa mukaansa vaikka natsikoppalakin jos haluaa komentaa muita tyyppejä Saksalaismalliseen ärjähtämistyyliin.
3. Bandiitit. Kaikilla rosmoilla on pelkkää tummaa yllään.
Varusteista ei ole mitään väliä että millaiset ovat. Voi olla vaikka reppu täynnä kiviä jos siltä tuntuu/mikäli haluaa enemmän fiilistä jaksamisen suhteen.
Voi huutaa vaikka cheeki breeki iv damke kovaa kurkkua mikäli siltä tuntuu.

3) Joka kerta kun pelaaja on " tapettu ", kuolleen pelaajan on pakko maata maassa tovi jotta tämän henkilön nirhaaja voi tulla loottimaan " ruumiin ".
Loottia saa mm, kuulia muutaman kappaleen, tai jos kuolleella on sama ase, niin yhden tai kaksi lipasta saa ottaa mukaan, mutta tälle kuolleelle pitää jättää vähintään yksi varalipas.
Sen jälkeen kun on mennyt noin 2 minuuttia, niin pelaajan pitää palata offarille, tai tiettyyn spawni paikkaan, jotka ovat merkitty pelien sisäisessä kohdassa ilmastointiteipillä.

4)Kun pelaajaa ollaan osuttu, niin hänellä on niin sanottu vuotamis aika, eli jollet käytä sidettä sitä varten noin viiden minuutin kuluessa, niin joudut palaamaan kentälle seuraavaa peliä varten.
Kusetuksesta joutuu suoraan offarille odottamaan seuraavaa peliä varten.
Mutta toisen osuman jälkeen joudut menemään takaisin spawni paikalle

5)Omat ryhmät. Tämä tarkoittaa sitä, että voit liikkua kaverin, taikka kolmenkin kanssa, tai yksin. Miltä nyt itsekkin kultakin pelaajalta tuntuu.

6)Aseenlainaus. Asetta saa lainatuksi, mutta sillä ehdolla että mikäli ne hajoavat niin ne myöskin maksetaan. Mieluiten kannattaa tuoda vain omat aseensa messiin.

7)Pidätys. Peleissä voit pidättää henkilön panttivangiksi, ja ottaa häneltä kuulia, tai muuta vastaavanlaista tavaraa varastettua, ja antaa sen jälkeen tämän vangin mennä pois. Panttivanki saa selkäänpuukottaa myös mikäli hänestä niin tuntuu.

Jos sulta loppuu peleissä kuulat ja joudut menemään offarille, niin voit tulla takaisin pelialueelle, mikäli pelistä loppuu aika.

Kaikki peliajat kestävät suurin piirtein tunnin verran, ja tauko pidetään noin 15 - 20 minuutin ajan.


Ruokaa ja juomaa kandee myöskin tuoda messiin suosiolla, sillä pelit kestävät suurin piirtein klo 11:00 - 18:00, ellei pelaajia ehdi mennä pois ettei ole enään vähintään 12 pelaajaa.

Ja pääosin oltais etsimässä yli 16 vuotiaita henkilöitä mukaan.

Mieluummin sellaisia jotka omistavat ajoneuvon tietyistä syistä.


Pelipaikan sijainti kerrotaan erikseen s-postissa, tai feispuukista kysymällä meikäläiseltä; Vesa Jeesaaja nimellä löytyy.

Huom! Pelejä ei viellä ole tulossa lähiajoille, sillä ne ovat vielä suunnitteissa, sekä muutenkin ollaan etsimässä tarpeeks porukkaa messiin.

2

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Härnäshurnäs

      Ja unohtui mainita, että pelimuotoina nyt tässä vaiheessa ovat Team deathmatch, sekä artifact hunt.
      Pääosin team deathmatch.

    • jhutl9irro8uöot8

      Ja vielä noista siteistä että ne me ollaan sponssaamassa, kunhan kysyy. Mieluiten tuo omat siteensä.
      Ei ole merkitystä että onko se pala kangasta, tai ihan tavallista sidettä, kunhan on näkyvää sellaista.
      Myös oman factionin porukat saavat auttaa kaveriaan, jota ollaan osuttu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2274
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1098
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      893
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      863
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      773
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe