Hei. Meillä tälläinen tilanne..Miehen 8 v tytär meillä joka toinen vkloppu. Ikinä ei olla vkloppua peruttu, aina on saanut tulla..Välillä ollut myös extravklonlopun niinku tällä kuulla kun oli isomummun hautajaiset..Eli tää vkloppu olis ollu kolmas peräjälkeen..Nähtiin sitten Facebookin kautta että lähiäiti oksennustaudin ja mies laitto viestin että nyt ei lapsi voi tulla..Meillä täällä yhteinen 1,5 vuotias..kun ei sitä oksennustautia tarvitse tänne tuoda kun voi välttää..Aika todennäköisesti tyttö on kantaja ja suurella todennäköisyydellä näkösyydellä olis tääki sairastuttu. No tää äippähän veti kauheet kilarit että ei käy ja hän soittaa sossulle ja isä saa että sitte lapselle vklopuksi hoitajan? Hänellä on siellä mies ja heillä yhteinen lapsi myös..Täh? Ja missä on jousto heidän puoleltaan? Me ollaan kyllä joustettu!! Mies sanoi että nyt ei sovi tulla ja piste! Mäkin raskaana ja työt alkaa ja kaikkee noroa liikkeellä muutenkin..Ei sitä nyt muutenkaan tarvi tulla tartuttamaan ku voi vaikka siirtää tai vaihtaa vkloppua.
Hankala lähiäiti
3
191
Vastaukset
- Miksirikoitperheen
Isä on velvollinen hoitamaan sairasta lastaan siinä missä äitikin. Yrität väistää miehen puolesta lapseensa kohdistuvan velvoitteen. Ei isäällä ole oikeus yksin hoitaa lastaan terveenä, ruokittuna ja jättää äidille, kiukut, sairastelut ym ongelmat. Juuri tuommosia on perheenrikkojat, rikkovat miehen perheen ja sitten kitisisee kun miehen pitäs hoitaa lasta!!!! Miksi rikoit, tiesit että lapset on isälle rakkaita.
Isän kuuluu hoitaa myös sairsta lasta, sulle tiedoksi. Muuta pois jos ilmainen asuminen ja siivellä olo on noin kamalaa. Kyllä ne kaljaravintolat ovat sulle varmasi edelleen auki.
Oksennustauti tuli sun lapsista, ei miehen, tiedoksi, että syyttelet taas miehen perhettä jonka rikoit. Näinhän se menee, kurjaa että et ymmärrä.- Josheee
Heh 😂 en oo kenenkään perhettä rikkonut. Olivat olleet kauan erossa kun tavattiin. Kyllä pitää järki olla näissä asioissa! Ketään ei tulla tahalleen tartuttamaan kun voi vaihtaa vaikka vkloppua. Lapsi ei tänne oo tulossa nyt..Me pysytään kannassamme.
- Olikopakkorikkoa
Josheee kirjoitti:
Heh 😂 en oo kenenkään perhettä rikkonut. Olivat olleet kauan erossa kun tavattiin. Kyllä pitää järki olla näissä asioissa! Ketään ei tulla tahalleen tartuttamaan kun voi vaihtaa vaikka vkloppua. Lapsi ei tänne oo tulossa nyt..Me pysytään kannassamme.
Perheenrikkoja hoitaa olethan sen pehreen rikonut kanna vastuu tekosuitasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381299
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä35830Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad27586- 14580
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26538Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30526- 24521
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16482Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver15472