Lyön vetoa,että 80 hifk fania pitää enemmän ääntä kun 1000 henkinen fanikatsomo. Mistäköhän johtuisi?
Hifk fanit tulossa vaasaan.
MissäKannatus
6139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
HIFK on yhtenäinen perhe. HIFK perhe hyväksyy hiljaiset ja kova ääniset, mutta hylkää sisäisen rauhan rikkojat ja toisten arvostelijat, ns. capot ja muut putka-spedet. Siksi HIFK:ssa on hyvä henki ja reilu meininki. Se taas johtaa äänekkääseen kannustamiseen.
Ottakaa oppia Sport fanit.
Sinänsä mielenkiintoista kun fanikatsomossa on se tuhat henkeä,vaikka huutosakin vetäjä kuinka ystävällisesti sanoo,että "kaikki mukaan" niin sieltä tulee tuppisuiden toimesta takaisin "pidä turpas kiinni,haista vittu" näytellään keskisormea ja nauretaan päälle. Onko se oikein?
On se
Sama kehari taas mussuttaa. Antaa muiden fanien sikailla,sport fanien syyksihän se menee jokatapauksessa. Myös silloin kun tappara fani huusi sportin pelaajalle rasistisia huutoja niin se oli sport fanien syytä yhden kyseisen idiootin mielestä.
Puutun keskusteluun nyt koska tätä tappelua on luettu jo aivan tarpeeksi. Kerron nyt yhden tositarinan mestis ajoilta ja silloin taisi olla menossa playoffsit kookoota vastaan.
Ottelu oli käynnissä ja meteli päädyssä oli kova. Muutama innokas fani heilutteli punavalkoista lippua ja lauloi samalla. Kaksi tuppisuuta huusi selän takana "laittakaa ne liput vittuun" huusivat monta kertaa,ja sitten kyseiset kaksi tuppisuuta tulivat ja kävivät käsiksi,tönivät näitä faneja ja repivät liput pois kädestä ja heittivät pois.
Lopputulos: Kaksi tuppisuuta lensi ulos ottelusta agressiivisen käytöksen takia. Se oli viimeinen kerta kun kävin ottelussa,että jos fanipäädyssä joutuu väkivallan kohteeksi kun heiluttaa lippua ja laulaa niin silloin on parempi jäädä kotia.
Tsemppiä sportille kaikesta huolimatta.
Oliko ne capoja?