Rakastatte samaa sukupuolta, mutta ...

miksinäintoimitte

Minua ihmetyttää se että lesbot ja homot kokevat seksuaalista halua samaa sukupuolta olevaa, mutta kuitenkin käytännössä teistä toinen on naisen ja toinen miehen roolissa. Saara Aaltokin on romanttinen nainen mutta naiskumppani seisoo rinnalla miehinen puku päällä, solmio kaulassa jo on hyvinkin maskulinen.
Tunne homoparin. Toinen miehistä on erittäin maskuliininen mutta kumppani on hento ja hyvinkin akkamainen mies.
Miksi ei kelpaa ihan oikeasti mies ja nainen, kun kuitenkin parisuhteessa se leikki on päällä?

6

137

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haluantietää

      Miksi ei kukaan vastaa tähän?

    • Ovatko kaikki hetero miehet sitten maskuliinisia? Ihmisiä on monenlaisia ja kaikki saavat olla sellaisia kuin haluavat. Kahden esimerkin turvin ei voi tuomita jokaista maailman homoa.

      • hyihittosoikoon

        Saara Aaltokin Emma-gaalassa jätkän asuun pukeutuneen naisen kainalossa. Miksi ei kunnon mies kelpaa kun pimpin kantajasta pitää väsätä itselle mies.


      • hyihittosoikoon kirjoitti:

        Saara Aaltokin Emma-gaalassa jätkän asuun pukeutuneen naisen kainalossa. Miksi ei kunnon mies kelpaa kun pimpin kantajasta pitää väsätä itselle mies.

        Maskuliininen nainen ja maskuliininen mies on kaksi eriasiaa. Jos et ymmärrä niiden kahden eroja niin kysy vaikka äidiltäsi.


    • joku.vei.nimimerkkini

      Menisivätköhän sun ap ihmettelevät aivosi ihan solmuun, jos tuntemasi homoparin maskuliinisempi osapuoli olisi makuuhuoneessa se antava bottom ja akkamaisen naisellinen osapuoli ottava top?

      Mietipä sitä :D

    • Oudoksuja

      Tämä on kyllä jonkinlainen tabu-asia homoseksualistien piirissä. Heidän parisuhteissaan on aina havaittavissa tuo maskuliinis-feministinen dikotomia. Pareista tuon näkee heti, eikä kyse ole vain pukeutumisesta. Kärjistäen löytyy juro, kirveellä veistetty miestyyppi ja kauniimpi, keikistelevä naistyyppi.

      Ei löydy kahden juron partajeesuksen kiinteitä parisuhteita (ainoastaan ns. yhden yön juttuja) eikä kahden naisellisen lesbon yhteenliittymiä. Katson, että taustalla on homoseksualistien vahva kotoutuminen suomalaiseen heteroseksuaaliseen kristilliseen yhteiskuntaan miehen ja naisen rooleineen, jolloin asuinkumppanit valikoituvat näiden roolimallien kautta myös homoseksualistien kohdalla. Eletään ikään kuin sitä isän ja äidin mallia uudelleen.

      Homoseksualistit: mistä tuo yllä kuvattu merkillisyys oikein johtuu?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      228
      5958
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      118
      5804
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      220
      4868
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      61
      4148
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4077
    6. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      22
      4030
    7. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      12
      3928
    8. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      32
      3648
    9. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      47
      2077
    10. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      40
      1740
    Aihe