Maaliman kirjat sekasin

Kunnanjohtajaksi kelpaa ihan kuka vaan, hei halooooo !!!! Entinen joutaa pois mitä pikemmin sen parempi, mutta että heikoin lenkki koko kunnan historiassa kunnanjohtajaksi, hahhaaa. Ja mikä palakka, 6200 €,
Pikku-Matti, älyötkö mitä oot esittämässä ???
2377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vaalit tulossa!Äänestä oikea ,joka hoitaa asiat paremmin!

Äänestä

Ei ole heikoin lenkki. Korkean koulutus tason omaava henkilö, joka pitkäaikaisena kehityspäällikkönä Hyrynsalmen kunnassa on kehittänyt kunnan mainioon kuntoon keskustan tuella. Teolliset työpaikat hävitetty käytännössä kaikki ja voimavarat mitä niitä on ollut on suunnattu Ukkohallaan niin eurot kuin vuotuinen työaikakin.
Neuvottelijana ja erinäisten sopimuksien laatijana ylivertainen kunnan kehittäjä. Onnea Pekalle uudesta virasta ja jaksamista kehittämisessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kummissaan kirjoitti:

Kunnanjohtajaksi kelpaa ihan kuka vaan, hei halooooo !!!! Entinen joutaa pois mitä pikemmin sen parempi, mutta että heikoin lenkki koko kunnan historiassa kunnanjohtajaksi, hahhaaa. Ja mikä palakka, 6200 €,
Pikku-Matti, älyötkö mitä oot esittämässä ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu