halu tietää

Mulla on vanha P5Q emo ja W10 Pro. Ottaa pattiin, kun kyselee aina käynnistäessä salasanaa. Olisi parempi, että se käynnistyisi suoraan työpöydälle. En keksi biosista, eikä asetutkista apua. W10 läppäri aukee suoraan työpöydälle ?? (mistä kohtaa biosista löytyy).
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Alapalkista toinen vasemmalta, klikkaa auki ja kirjoita netplwiz, klikkaa aukeavaa suorita komentoa.
ps. Tämänkin tiedon olisi saanut kirjoittamalla kysymyksen, etsi keskusteluista ruutuun. Oikea yläkulma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


erkkiii_ kirjoitti:

Mulla on vanha P5Q emo ja W10 Pro. Ottaa pattiin, kun kyselee aina käynnistäessä salasanaa. Olisi parempi, että se käynnistyisi suoraan työpöydälle. En keksi biosista, eikä asetutkista apua. W10 läppäri aukee suoraan työpöydälle ?? (mistä kohtaa biosista löytyy).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu