Moikka, oon 15- vuotias tyttö, oon ysiluokalla ja odotan vaan, että ysiluokka loppuu. Mulla on kaveriporukka, mut en nää niitä melkein koskaan vapaa-ajalla. Mulla on aika paljonkin koulussa sellasii ihmisii, keille voin jutella ja höpötellä millon mistäki. Mut ne ei oo sellasii, keiden kanssa haluisin olla koulun ulkopuolella.. tuntuu aika yksinäiseltä, haluaisin vaan, että alkais jo uudet opiskelut, mut samalla mietityttää saanko parasta ystävää sieltäkään, entä jos tuun taas olemaan yksin 3 vuotta.... onko muilla samoja kokemuksia? Mitä te teette yksin?
Tylsyys, yksinäisyys ja turhautuminen
4
164
Vastaukset
Minä katson animea.
Minä pelitän!
- Vähän_turhautunut
Moikka. Oon 16v poika ja sanoisinko näin että minulla on aika lailla samanlainen tilanne. Minulla alkoi jo uudet opinnot uudessa koulussa. Mukavia kavereita sain luokallisen, mutta ei sieltä ainakaan sen parempaa ystävää ole löhtynyt. Eli tilanne on yhä sellainen että vapaa-ajat vietän aika lailla yksin.
Olen vain alkanut hyväksyä tosi asian, että saatan olla vielä monet vuodet ilman hyvää ystävää. Aika pitkälle sama tilanne.
En oikeestaan vietä aikaa kavereiden kans, paitti ehk kerran kaks kuukaudes pelataa jtn mut sillonki keskitytää vaa peliin jote se on aika rajottunutta.
Sit on yks kaveri jolle laitan viestii ku mul on enemmä ongelmii mut en mä sitäkää haluais häiritä kovin usei, ku sil on omat kaverinsa ja ajanvietteensä. Loput ajast kuluu yksin, pelaan ja katon youtubee tai kuuntelen musaa.
Vois olla et sopivan harrastuksen hankkimal sais kavereita mut en oikeestaa viitti tehä asialle mitää, kaikki on tarpeeks hyvi näin.
Oottelen lukiota ja toivon parempaa maailmaa, mut eipä se mitää oikeesti muuta, jos ei ite jotai tee.
Ei se oma rauha oo loppujen lopuks nii vakava asia, jos kattoo toiselt kannalt...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1231195
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89884- 87757
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18709- 91685
Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat276675- 107614
- 31565
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49543Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet113502