Ryanairin reitti Kanarialle

Hhgffghjj

Ryanair lentää Tukholman Skavstasta Gran Kanarialle ja Teneriffalle. Hinta näkyisi olevan nyt noin 30 euroa yhteen suuntaan, jos 3 viikon päästä lähtee.

Olen kyllä aivan varma, että Ryanairin suora yhteys Tampereelta Kanarialle olisi kannattava reitti, on tämä Suomen talvi niin pitkä ja kylmä. 60 euroa meno-paluu kelpaisi kyllä. Tosin meidän suomalaisten kannattaa ostaa myös lisäpalveluita (priority boarding jne), mikäli haluamme säilyttää jonkin reitin Suomessa, koska reittejä muutellaan kannattavuuslaskelmien perusteella.

5

349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jukka001

      Epätoivoiset tekee epätoivoisia ratkaisuja. Ryanair on juuri niille epätoivoisille.

      • Niihh

        Täsmennätkö vähän? Mikä Ryanairin lennoissa Kanarialle olisi mielestäsi epätoivoista?


    • hahahahahahahaha

      Menopaluu Tampereelta Kanarialle kääntöaikoineen 14 tuntia. Samaan aikaan sama kone lentäisi vähintään kolme menopaluuta Keski-Euroopassa. Kolminkertaiset tulot siis. Ei ole kannattavaa lentää Tampereelle.

      • ddsssaa

        Ja Tukholmaan kannattaa?


    • Pienipäää

      Youtube:MahtiJepe1 mahtavat videot kuvannut henkilö kyseisistä alueista!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      246
      17324
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12323
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6091
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      68
      4930
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      19
      4910
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      26
      4042
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3625
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      13
      3545
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      139
      3076
    10. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      29
      2141
    Aihe