Onko 15 vuoden ikäero liian suuri?

14vGirlSuomesta

Olen 14 vuotias tyttö. Mun poika ystävä on 29v. Me rakastetaan toisiamme tosi paljon ja se rakastaa mua. Onko toi ikäero liikaa? Ei olla seksiä harrastettu ja ollaan oltu 5kk yhes.

18

953

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdrfgd

      Mun isoisoisällä ja hänen vaimollaan oli 17 v. ikäeroa, äitini vanhemmilla taas 14 ja edelleen serkkuni mies oli jo 13-vuotias serkkuni syntymän aikoihin

    • toisiamme

      Ei toi ikäero ole liikaa, mutta pikkutytön kanssa seurusteleva aikuinen mies joutuu käymään monta vuotta vieraissa kunnes sinusta tulee aikuinen. Rakkautenne on heikolla jäällä, toivotan onnea.

    • Tattispalanen

      Älä anna sen karjun vetää viikseen tai joutuu linnaan.
      Ja sitäpaitsi sun pillu on vielä niin kiree et se repee isosta kyrvästä.

      • Tämä.


    • ccxc

      Juuri sopiva sanoisin.

    • Hohhoijjaaa

      No haloo todellakin on!!!! Sehän vois tyylii jopa olla sun isäs. Se on niiku aikuinen mies ja sä oot lapsi! Mieti nyt vähän itekki. Hyi kamala! En vois ite kuvitella kyllä hetkeekään, että seurustelisin lapsen kanssa. Kyllä sillä miehellä viiraa päässä jos se haluu... joo en jatka enempää.

      • johaonmarkkinat

        tämä on kyllä sekopäistä meininkiä vai että rakastaa pillua se vua tältä lapsukaiselta haluaa ja siinäpä se


      • Noonhansekinmahollist

        15 vuotiaan tulis isäks?


    • fifndbdne

      Ei sen tarvitse olla, mutta surullinen totuu on, että 99% todennäköisyydellä hän haluaa vain seksiä, eikä välitä sinusta ihmisenä ollenkaan.

      • Elgks

        Näinhän se on joka parisuhteessa.


    • Oirehellistärakkautta

      Älkääs ny, tiedän erään pariskunnan jossa iät olivat juuri noin. Mies oli naimisissa ja lapsia myös. Mutta kun tapasi tämän lapsen joka ymmärsi häntä paljon paremmin kuin vaimo niin, tottahan suuri rakkaus voitti ja perhe sai jäädä. Miehellä oli mielenterveysongelmat ja,kaikki muut kivat herkut, mutta tyttö jaksoi niitä niin paljon paremmin paijata.
      Ovat vieläkin yhdessä ja tyttökin on jo täysi-ikäinen ja ovat naimisissa. Raskaaksi tosin tuli miehen lähisukulaiselle, mutta mieshän ei sitä tiedä vaan luulee olevansa isä.
      Entiselle vaimolle tapaus oli kuin lottovoitto,ellei jopa parempi. Pääsipähän luuserista,euroon

    • En usko, jos rakastatte toisianne kovasti. Käytännössä voi tulla hieman vaikeuksia, oletahan vielä todennäköisesti monta vuotta koulussa ja aikuisena miehesi pääsee mm. eläkkeelle monia vuosia aikaisemmin. Myös muut saattavat ihmetellä suhdettanne, mutta älä välitä siitä. Jos suhteenne ei onnistu, se ei onnistu, mutta uskon että se onnistuu oikein hyvin. Onnea teille.

    • homesieni

      ikä on vain numero

      • ~jammu siltavuori


    • mantereetVaihtuu

      Seksi ennen 16 vuoden ikää on rikos ja tuo aikuiselle osapuolelle vankeusrangaistuksen. Ääneen en haluaisi sanoa mutta maailmalla - ja myös islamilaisessa maassa- asuneena tulee mieleen että miesystävä on turvapaikanhakija. Tämä muuttaa tilannetta todella paljon vaikka sitä varsinkaan kukaan meistä suomalaisista ei haluaisi ajatella. Suomalainen 29v mies ei kiinnostu eikä näytä kiinnostuta teini-ikäistä tyttöä kohtaan -oikeudellisesti lasta - eikä se ole sinun aliarvioimista. Sen on myös laissa määritelty ja lisäksi osa kulttuurimme moraalisia käytäntöjä. Tuossa tilanteessa noin suuri ikäero yksinkertaisesti mahdollistaa liian suuren henkisen hyväksikäytön (mitä nuorempi ei vain huomaa). Ei lapsiurheilijakaan lähde kisaamaan kaksikertaa vanhemman aikuisen kanssa. Paljon maailmalla nuorena asuneena on aika surullista nähdä miten meillä vähän tunteita näyttävässä kulttuurissa aikuisen miehet iskevät lapsia rakkausjutuillaan. 29v muslimimiehellä on 99% vaimo ja lapset jossainpäin maailmaa.

      Häneltä on ollut väärin lähestyä sinua ja luoda suhdetta. Tämä ei ole oikea paikka kysyä neuvoa koska niitä antavilla ihmisillä on omia etuja mukana jotka eivät noudata Suomen lakia tai yleisesti hyväksyttäviä moraalikäytäntöjä.

      Voitko jutella asiasta vanhempiesi kanssa? Ja jos se on mahdotonta niin ehdottomasti jonkun aikuisen kanssa, vaikka kouluterveydenhoitajan. Sinä olet arvokas ja tärkeä, ja sinun tehtävä on huolehtia juuri sinusta juuri nyt. Elämä on paljon paljon paljon enemmän kuin tämä tilanne tässä...been there, seen it ja sitte reissannut vielä mantereet läpi. Vaikka miten väännettäs niin tässä on lapsi ja aikuinen mies :I Häpeäksi "miehelle" koska en voi mieheksi edes kutsua.

      • Olisiko nyt nukkumaanmeno aika?


      • eräs.seksitauti

        Suomalaisen aikuisen kanssa seurustelu käy, vaikka olisikin se 15v ikäeroa. Mutta minkään vitun mamun kanssa ei mennä seurustelemaan, se päättyy raiskaukseen. Raiskauksesta mamu saa 2 vuotta vankilaa, ja toistaa sen uudelleen.

        Kannatan kuolemantuomiota. Ei kostoksi, vaan suojeluksi. Raiskaaja ei 2 vuoden vankilatuomiolla muutu.


    • homomomo

      Selkeä pedofiili, sarjaraiskaaja, jammu-setä!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      165
      1606
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      931
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      753
    4. 51
      635
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      17
      618
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      547
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      498
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      158
      486
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      188
      428
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      419
    Aihe