Tämä kysymys tuli mieleen kun siitähän on noin vuosi kun palstalla kerrottiin Hua Hinin lentokentän laajennuksista?
The Airport of Thailand (AOT) ei ainakaan rahoita tätä kentän laajennusta. Kuuden muun lentokentän laajennus/ korjaustöihin rahaa AOT:tä löytyy. Ilmeisesti AOTssä katsovat Hua Hinin olevan niin vähäpätöinen kaupunki ettei moista lentokenttää sen lähettyvilläkään tarvita. Itse en ainakaan havainnut minkäänlaista rakennustoimintaa Hua Hinin lentokentällä joulu-tammikuussa. Tuskin edes laajentavat koko kenttää. Hua
http://www.pattayamail.com/thailandnews/aot-invest-200-billion-develop-six-airports-164929
Kuinka edistyy Hua Hinin lentokentän laajennus ?
25
331
Vastaukset
- KV-KenttäköHAHAHAHA
Minua on aina naurattanut tuo Hua Hinin lentokokenttä. Kutsuvat sitä Kansainväliseksi lentokentäksi, kuinka se voi olla kansainvälinen, eihän sieltä lennetä kuin Chiang Maihin joka on Thaimaassa. Kansainväliseltä kentältä pitäisi olla lentoja muihin maihin.
Kuvaa vain sitä kuinka suuruudenhulluja Hua Hinissä ollaan. - Travel-InTH-manyTime
Koko kentän laajennus taisi Hua Hiniin oli vain suunnitelma joka ei totutunut. Ei ensimmäinen kerta Hua Hinissä suuret puheet mutta mitään ei tapahdu. Kun ei ole resurseja eikä rahoittajia. Turismi hiipuu, osittain johtuu myös rakastetun kuninkaan kuolemasta ja pommi-iskuista ym. brutaaleista väkivallasta Brittejä kohtaan miksi kuolevan kaupungin lentokenttää pitäisi laajentaa ja heittää rahaa kaivoon. Korjaisivat ensin katuvalaistusta Hua Hinissä, siihen olisi aihetta.
- HuaHininkohtalo
AOT:ssä ymmärretty vuosia ja vuosia sitten, että Hua Hin on Thaimaan kuolevia kaupunkeja, jossa matkailijamäärät vähenevät jatkuvasti ja paikallisetkin haluaisivat muuttaa pois, mutta asuntoja on mahdoton saada myytyä edes puolihinnoilla.
- onni700
HELSINKI - kuoleva kaupunki ?? Mites SE Länsi- Metron valmistuminen. ... Älkää hyvät ihmiset tuhlatko energiaanne huolehtimalla liioitelluilla , keksityillä jutuillanne Hua Hin in tulevaisuudesta,
meillä riittää ihan omia huolia ja murheita.
Kyllä Thaimaa pärjää ilman teitä - meitä. Hua Hin on kaukana kuolevasta kaupungista. Käyppä katsomassa , elämää löytyy. sekä paikallisia että turisteja. Vai oikein kohtaloa.. ? Jäitä hattuun !
Uskookohan tuo onneton itsekään siihen mitä esittää..
Syksyä odotellessa - MikäänEiKannataHuassa
onni700 kirjoitti:
HELSINKI - kuoleva kaupunki ?? Mites SE Länsi- Metron valmistuminen. ... Älkää hyvät ihmiset tuhlatko energiaanne huolehtimalla liioitelluilla , keksityillä jutuillanne Hua Hin in tulevaisuudesta,
meillä riittää ihan omia huolia ja murheita.
Kyllä Thaimaa pärjää ilman teitä - meitä. Hua Hin on kaukana kuolevasta kaupungista. Käyppä katsomassa , elämää löytyy. sekä paikallisia että turisteja. Vai oikein kohtaloa.. ? Jäitä hattuun !
Uskookohan tuo onneton itsekään siihen mitä esittää..
Syksyä odotellessaLänsimetro tulee kulkemaan Espooseen jos et Juntti sitä tiedä. Vain Lauttasaaren asema tulee olemaan Helsingin puolella, juntti.
Eikä tämä liity lainkaan Hua Hiniin jossa olen kyllä käynyt myös.
- törkylerpanjuttuja
Laajennusjutut olivat vain törkylerpan mielikuvituksen tuotetta, kuten lähes kaikki postauksensa.
- HuaHinAutioituu
Mihin suuntaan sitä hua hinin kenttä voisi edes laajentaa? Hua Hin jää kehityksestä jälkeen monista muista Thaimaan kohteista.
- maipenraiHuaHin
Hua Hinin lentokentästä jos kysyy Thaimaalaisilta ilmailualan ammattilaisilta vastaus on ollut "mai pen rai", joka osoittaa pienkentän tarpeellisuuden siellä.
- EiMitäänVäliä
Jaaha ja jassoo.........
Täälä on siis henkilö joka keskustelee Thaimaalaisten ilmailualan ammattilaisten kanssa, hyvä.
Onko Cittarimies vai joku muu pikapoikaystävä joka käy kerran vuodessa orkuttamassa itseään Pattayalla ja loput vuodesta oireilee Hua Hinistä ? - 25963214785551
Kuulehan NYT - arvoisa " örveltäjä " , Luuletkos olevasi fiksu aikuinen ihminen ?
Tuontasoista tekstiä ei kertakaikkiaan jaksa lukea , miten voisit omia oireitasi lievittää ..??
" Eimitään väliä " Elämänohjeesi kyllä välittyy nimimerkistä. Säälittävää tämä MATKAILUpalstan tila. Muutaman typeryksen temmellyskenttä. - NumeronPerseenReikä
Sulla on makee nimimerkki itselläsi numeroidiootti.
Mitä mahtaa tarkoittaa maipenrai ? - 656546456456
Ihan hyvin kenttä voi, Thaimaan hallinto neuvottelee maanomistajien kanssa maan ostamisesta lentokenttä käyttöön, tai pakkolunastaa sen, jos viitsii katsoa karttaa huomaa että kentän maatila on jo käytetty, eikä mereen voi rakentaa kustannussyistä, eli ole resuperse huoletta, homma etenee aikataulussa joka vuonna 2015 julkaistiin.
- LerpanjututSoopaa
656546456456 kirjoitti:
Ihan hyvin kenttä voi, Thaimaan hallinto neuvottelee maanomistajien kanssa maan ostamisesta lentokenttä käyttöön, tai pakkolunastaa sen, jos viitsii katsoa karttaa huomaa että kentän maatila on jo käytetty, eikä mereen voi rakentaa kustannussyistä, eli ole resuperse huoletta, homma etenee aikataulussa joka vuonna 2015 julkaistiin.
Höpö höpö, Lerppa paskanjauhaja. Tuskin Hua Hini lentokenttää laajennetaan. Noin viiden vuoden kuluttua aloittaa Speed Train kulkemisen Suvarnabumille tällöin Hua Hin pikkukaupungin lentokenttä tullaan enneminkin lopettamaan kokonaan.
- IdioottejaOotte
Hienoa perseenreiät, nyt löytyi taas aihetta teille ainakin viideksi seuraavaksi vuodeksi.
Aloittakaa tänään keskustelusarja otikolla:
SpeedTrain !
- 6948475748
Kaikkihan se n tietä maipenrai tarkoittaa Minulla on uima allas.
- NumbanPeppuNappi
...... :-) .......... :-D
- SaastatPoisHuaHinistä
Hua Hinin kentää ei laajenneta. Thaimaan viranomaiset kävivät noin kuukausi sitten tutustumassa Hua Hiniin ja totesivat infrastruktuurin tarvitsevan pikaista korjausta. Hua Hinissä on avolikaviemäreitä joista lähtee vähemmän mielyttäviä tuoksuja. Lisäksi laittomia kaatopaikkoja ympäri kaupunkia ja sen lähiseutuja kuten Takiab kukkulalla ja Lek Faissa.
- IdioottiOot
Ai nyt pompsahdit finnairpuolelta oireilemaan tätä ketjuasi.
Meneppä nyt Hydro vastaamaan sukupuolesi ym. tärkeät, että palstalaiset saa oikean kuvan sinusta. - sopiisinulle
IdioottiOot kirjoitti:
Ai nyt pompsahdit finnairpuolelta oireilemaan tätä ketjuasi.
Meneppä nyt Hydro vastaamaan sukupuolesi ym. tärkeät, että palstalaiset saa oikean kuvan sinusta.Lerputin aivan itse asialla, muistahan käyttää tuota lerputin nimimerkkiäsi.
- sopiisinulle
IdioottiOot kirjoitti:
Ai nyt pompsahdit finnairpuolelta oireilemaan tätä ketjuasi.
Meneppä nyt Hydro vastaamaan sukupuolesi ym. tärkeät, että palstalaiset saa oikean kuvan sinusta.Muista käyttää lerputin nimimerkkiäsi!
- ThainAviomiesOrginal101
Pojat, pojat, kikkeliä pyllyyn siellä Hua Hinissä.
- IdioottiOot
Kun alkaa näkyä Hydroa kuten lupasin.
- IdioottiOot
ThainAviomiesOrginal101 kirjoitti:
Pojat, pojat, kikkeliä pyllyyn siellä Hua Hinissä.
Selvisipä oivasti että Hydro on myös original101 klooni.
- eikumenoksi
Siihenkö sinä , nimim "saatat pois...",heräsit?
Mutta noudatat varmaan itsekin tuota kehoitustasi, saastat pois Hua Hinistä!!! Milloin lähdet?
- huapoikka
Meilä o nii hauskii tiäl Hua hiinis tulka tän vaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p586542Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3465600Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1685236Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1425013Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204260Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite442939Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202756Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32538Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282527- 792186