Stringeistä

Eli, onko kenelläkään huonoja kokemuksia stringien käytöstä, ja onko niiden huomattu aiheuttavan minkäänalaisia vaivoja?
Itselläni on virtsaamisen kanssa ollut jo puoli vuotta aika pahoja vaivoja, pääasiassa kirvelyä ja mitään ei löytynyt, joten voisiko stringeillä olla mitään osuutta asiaan?
Kiitos vastanneille!
51746
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

stringithän aiheuttaa hiivatulehduksia...kaikesta muusta voi vaan kuvitella :) enkä yhtään ihmettele, että virtsaamisenkin kanssa olisi ongelmia. Parhaimmathat on puuvillaiset alushousut, jotka hengittää...onhan stringithän koko ajan 'tiukasti siellä', ei pääse paikat hengittämään ja tulehduksia syntyy...

Äänestä
  • Kun pidät stringejä hanurissa päivän, voit kuvitella mikä haju niissä on. Kaiken lisäks se naru, joka siinä hanurivaossa päivän on hinkannu ja hiertäny siirtää bakteereja, joten onko ihme, jos virtsiitit vaivaa. Ite en stringejä käyttäis mistään hinnasta. Muutenkin on niin tuskallisia nuo virtsiitit.

    Äänestä

  • kysyvä?! kirjoitti:

    Kun pidät stringejä hanurissa päivän, voit kuvitella mikä haju niissä on. Kaiken lisäks se naru, joka siinä hanurivaossa päivän on hinkannu ja hiertäny siirtää bakteereja, joten onko ihme, jos virtsiitit vaivaa. Ite en stringejä käyttäis mistään hinnasta. Muutenkin on niin tuskallisia nuo virtsiitit.

    No joo...kaikkea oon mäkin kuullut, mutta eipä mulla ole ollut yhtään hiivatulehdusta...eikä kyllä muitakaan ongelmia strigieni kanssa. Käyttänyt niitä pelkästään, ainakin 10 vuotta.

    Äänestä

Kaikille stringit ei varmasti sovi ja varmasti ainakin kestää tottua niihin, mutta en kyllä oikein jaksa uskoa niiden vaikuttavat virtsaamisongelmiin, eihän ne virtsaputkea pitäisi hangata?, tai ei minulla ainakaan, itse käytän stringejä päivittäin enkä mukavimpia housuja tiedä, mutta kuten sanoin makuasia eikä niistä kannata kiistellä.

Äänestä

Jätä stringit kaappiin vaikkapa kuukaudeksi ja seuraa tuntemuksiasi. Sillähän se syy-yhteys selviää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Stringien (ex-?) käyttäjä kirjoitti:

Eli, onko kenelläkään huonoja kokemuksia stringien käytöstä, ja onko niiden huomattu aiheuttavan minkäänalaisia vaivoja?
Itselläni on virtsaamisen kanssa ollut jo puoli vuotta aika pahoja vaivoja, pääasiassa kirvelyä ja mitään ei löytynyt, joten voisiko stringeillä olla mitään osuutta asiaan?
Kiitos vastanneille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu