Mäkäräinen toimii tulppana muiden suomalaisten ampumahiihtäjien kehitykselle.
Jos häntä ei olisi kaikki resurssit käytettäisiin muiden tason nostamiseen.
Kun Mäkäräinen on tuonut aina mitalin ei muista ole pidetty väliä.
Jos häntä ei olisi kaikki resurssit käytettäisiin muiden tason nostamiseen.
Kun Mäkäräinen on tuonut aina mitalin ei muista ole pidetty väliä.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Suomen ampuhiihto on poikkeuksellinen muihin maihin verrattuna. Yksi huippu ja muut pohjasakkaa.
Lähellä oli Marin mitali, Italian poliisi (ei päivääkään töissä) toki kiilasi väliin puhtaalla ammunnalla.
Ei Kaisuli ole kenenkään tiellä, päinvastoin, tasoittamassa muiden tietä huipulle.
Onko Kaisa ikinä ollu töissä Ki
Mitallit pitää itse ottaa ei niitä lahjaksi anneta. Jos ei nuorilla riitä voimia voittamiseen, niin olkoot sitten "sijatmuut".
todellakin , jyvät akanoista. Mutta ku mutsi tai faija ei oo tyytyväinen lapsensa tuloksiin niin valitetaan täällä. Hah hah.. sijat 30 on just niille ketkä on lahjattomia tai laiskoja treenaan
Saattaa Kaisan pronssimitali jäädä tänä talvena Suomen ainoaksi MM mitaliksi.
Lahdesta tuskin kovin montaa mitalia tulee suomalaisurheilijoille.
Ruuskaselle tulee hopeaa Lahdesta.
Joutaa lopettaa uransa kun ei satu edes tauluun ... kallis pronssimitalli jos kiuas harvia rahat tosiaan mennyt 70000eur mäkäräisen taloon mikä on lahjuksii raja
tälläisissä tapauksissa verottaja tutkii 700000eur taloo.
älkää jaksako jauhaa P..kaa. Kaisa itse tienannut palkintorahoilla ja omilla sponsori-sopimuksilla fyrkkansa. Kaisalla ei ole edes Harvian kiuasta kämpässään että se niistä "lahjuksista"..
Harvian myynti harppasi heti, kun MM-kisat alkoivat
On elävä legenda. Saisi Suomen mies ja naishiihtäjät ottaa mallia Mäkäräisestä, siinä on hiihtäjä jolla on poweria ja sitkeyttä ja ainoa joka saa mitalleja. Ei näistä muista tasamaan lykkijöistä ole Mäkäräisen veroista. Mäkäräinen olisi tullut Lahteen, jos ampumahiihto olisi ollut lajina. Ei Usain Boltkaan juokse maratonia,eikä hiihdä. Mäkäräinen on BEST!
Usain heittää keihästä ja viestin kolmannella osuudella voi tulla kiiru, kun Norja painaa kaukana ja takaa paahtaa ohi Ruotsi Usa ja Venäjä, Ranskakin kannoilla.
Niin, jos haetaan ja katsotaan kaikki käydyt kuluvan kauden ampumahiihtokisat, joissa Laukkanen ja Mäkäräinen ovat olleet mukana, paljonko on ollut ero heidän hiihtovauhdeissaan? Entä jos muunnetaan ero esim. tuolle juuri hiihdetyn Lahden kisan sprinttimatkalle, mitä tulee eroksi silloin. Kun vähennetään tuo eroaika Laukkasen saman kisan loppuajasta, mitä huomataan? Kyllä, jos Mäkäräinen olisi ollut mukana ja hiihtänyt samaa kyytiä kuin yleensä noissa ampukisoissa, hän olisi hyvin todennäköisesti myös ollut sekä Laukkasta nopeampi että hyvinkin mahdollisesti mitaleilla ellei peräti ykkönen. Mäkäräinen ilmeisesti painostettiin jättämään nämä kisat, vaikka hän itse olisi halunnut osallistua, näin ne mitalit karkaavat!
Mäkärä ei ole sprinttiä koskaan hiihtänyt.
Eipä tule Lahdesta naisten viestimitalia ilman Kaisaa ja Maria, sellainen on noiden muiden hikihiihtäjien taso. Niiltä puuttuu henkinen kantti ja tappajan mieli.
Hyvä 5ry7weee, elä sotkeudu asioihin mistä et mitään ymmärrä!
Kaisa on ollut vuosikausia ylivoimaisesti suomen paras talviurheilija ja ihan omilla ansioillaan. Eikä sillä tasoa nosteta että Kaisa lopettaa niin muut eivät häviä enää voittajalle minuutti tolkulla...
Vanhaks alkaa käydä vois jäädä urheilija el'äkkeelle miljoonia tiennanut talot maksettu sponsoroitu. Onko verot maks suomeen..
Vanha on kun vaikka Saariseen verrataan...
Vain Kaisan kuokka olisi kypsyttänyt Symbicortin edustajan.
Mäkäräinen ei itse halunnut Harvian kiuasta kotiinsa, vaan kauniimman Tulikiven kiukaan. On muuten kauniita kiukaita Tulikivellä, miellyttää myös naisväen silmää.
oisko ny niin että mamman tai papan oma äpärä ei treenaa riittävästi tai on patapaskalaiska tai muuten vaan lahjaton kun pitää täällä turpaa aukoa.
Voi voi , ota keksi ja itke
Hä hää, perjantaina vitonen 12,41 täysin ylivoimaisesti ja lauantaina viestissä vielä 10 sek pois tuosta ajasta. Mitä ylivoimaa !
Tietää suuria harmeja distanssihiihtäjille ensi viikonloppuun Tornioon.
Kaisa voisi antaa tasoitusta ja hiihtää Larin grilli selässä loppukauden kisat.
Aloittaja tarkoitti varmaan että Kaisa voisi lopettaa ampumahiihdon ja ryhtyä parantamaan maastohiihdon tasoa.
Kaisa on todellinen huippu-urheilija. Samoin Mari. Molempien pituus ja rakenne optimaalinen.
kaisa wares on varmaan timmissä kunnossa?
Eiks se ole jo astutusvaiheessa oleva kantakirjatamma.
Tuossahan olisi jo Mauri Björgen saattanut hengästyä, ensimmäistä kertaa tällä kaudella.
Loistourheilija, ihmisenä valitettavasti perin rasittava. Onneksi ei tarvitse niin usein nähdä...
Rahanahne selittelijä
Taisi olla Kaisan viimeiset olympialaiset, eipä tullut Kaisasta ekaa suomalaista naisten ampumahiihdon olympiamitalistia.
Kaisa Mäkäräinen on menestynein suomalainen talvilajien urheilija. 6 mm mitalia ja noin 80 kertaa pokkaamassa maailman cupissa. Sohvaperunat voivat vaipua sinne omaan pieneen mielikuvamaailmaansa. Siitä vaan koittamaan. Vaikka onkin vanha fraasi, mutta niin totta. Voi mennä tosi kauan ennenkun Kaisan tasoista löytyy.
Kaisalla ei ole edes olympiapronssia, esim. Nykänen ja Lajunen pesee saavutuksillaan Mäkäräisen mennen tullen. Maailmancupilla ei ole suurta merkitystä isossa kuvassa, tänä talvena moni huippunimi on löysäillyt maailmancupissa säästelläkseen voimia olympialaisiin joten Kaisan on ollut helppo pärjätä.
Финская молния Кайса Макярайнен