NASA:lla on tänään tiedotustilaisuus jota voi seurata Suomessa kello 20 suorana.
Luultavasti tilaisuudessa kerrotaan jotakin uutta n.s. exoplaneetoista:
http://www.iltasanomat.fi/tiede/art-2000005098053.html
Tänään 22.2.2017 NASA:n tiedotustilaisuus
12
223
Vastaukset 12
- nasan.uskottavuus
Ei kun kertovat että kuu ei ole juustoa ja olemme tulleet tulokseen että olemme yksin maailmankaikkeudessa.
- Suokaasupallero
On vahvoja todisteita että suokaasut ovat muostaneet lauttoja jotka ovat siirtyneet auringon purkauksen syysäämänä kovalla vauhdilla avaruuteen. Ne ovat tiivistyneet ko. paikassa planeetoiksi. Ratkaisin tämän mysteerin yhteispelillä itseni kanssa. Hyvää yhteispeliä palstalaiset!
- Suokaasuopallero
Huomasin että palstalle on tullut uusi ja järeä kommentaattori suokaasupallero - siis minä. Mikä loistava ulostulo suoraan valokeilaan. Aion ehdottamasti seurata hänen tutkimuksiaan ja lainata häntä ahkerasti! Näin dialogin kautta mysteerit ratkeavat!
- Suokaasupalleron_yliminä
Oletteko taas täällä sekoilemassa kolmestaan! Olenhan monta kertaa linjannut että valitut tutkimuslinjat ovat meteoriittipöly ja peltokuviot! Oikeita ufotutkijoita ovat esim. Rytmimunat ja Ufohutkija. Heidän kanssa dialogin kautta mysteerit ratkeavat!
- ffffffffffffff
Ainahan voimme ladata asiat excel-taulukkoon ja tuijotella sitä sellaiset kahdeksan vuotta ja loppuhuipennukseksi laskea henkimaailman avustuksella tulokset prosentteina kolmen desimaalin tarkkuudella.
- SepeVilleamiHuvaki
Eikö olisi tämän siedettävän matkan päästä löytyneiden elämää mahdollisesti omaavia maan kaltaisten planeettojen innoittamina siis oikea hetki rakentaa parhain mahdollinen avaruussukkula etsiä lastenhoito taustaisia itsemurha lentäjiä ja lähettää nämä vasta syntyneitä tenavia mukanaan vain meno hapella kohti exoplaneettoja. Jospa sieltä 40 vuoden matkan jälkeen löytyisi jotain juotavaa suuhun pantavaa ja miksi ei karvaista sutturaakin ja elämä siirtyisi toisiin tähtiin. Vai lähttäisimmekö sittenkin sivistyksen nimissä pelkkää itseään purkeissa kohti näitä planeettoja keättynä maailman aikuisväestöltä, toivoen että sielä toisessa päässä ymmärrettäisiin mihin tavara laitetaan ja varmistaisimme ihmisten olemassa olon todisteena emme syntyneet turhaan.
- SepeVilleamiHuvaki
Tutkin vielä vähän lisää, eräästä tietolähteestä, tänne maapalloon on kohdistettu 700 luvun vaihteissa voimakas säteytys-hyökkäys. Juuh, se oli, murhayritys ja teknolooginen huippu sädetysase. Siinä teille pähkäiltävää ufo-perunat, kannataisiko ottaa varmanpäälle ja laittaa paketit menemään.
- SuaKusetettaan.aina
... mistä sä tiiät, miten lähellä Noon jo... wi-fittäävatä varmaan tuolta Radalta jo... kaikkee. Saako tästä saikkua esim. ees tai jotain?
- veikeääsakkia
Hupaisaa tai oikeastaan surkuhupaisaa on se että sellainen pikku tapaus kuin havainto seitsemästä mahdollisesti elinkelpoisesta eksoplaneetasta suhteellisen lähellä maapalloamme ei ole saanut näiden kuluneiden päivien aikana minkäänlaista huomiota Suomen "ufotutkijoiden" keskustelupalstalla.
Ei, näköjään tärkeämpinä ufoalaan liittyvinä aiheina ovat lisko-illuminaatit, EU, salaliitot ja vapaamuurarit, ja vapaamuurarit. Ja vapaamuurarit. Ja vapaamuurarit. Ja vapaamuurarit. Ja vapaamuurarit. Ja vapaamuurarit.
Muistinko jo mainita jo vapaamuurarit?- kakstuhattakakstoista
Siellä on taidettu meuhkata sen verran "NASA:n salailusta" ja ehditty julistaa se jo eräänlaiseksi opinkappaleeksi, että nyt kun NASA oikeasti tyypilliseen tapaansa julkistaa tietonsa muitta mutkitta, sutinafoorumilla ollaankin sormi suussa ja toinen p*rseessä että mitäs nyt sanotaan, tai kehdataan sanoa...
- kakstuhattakakstoista
"Muistinko jo mainita jo vapaamuurarit?"
Kyllä taisit mainita, mutta unohdit lusikantaivutuksen, kanavoinnit, kummitukset ja korvakynttilät. - kaikkihansentietää
Aika näyttävästi se nasa salailee nyt!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3071380Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma301137- 62902
- 72901
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html444837- 48671
Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen73625Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M92621Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl463605- 38592