Suonenjoen Persut ja vasurit liitossa

koneääni

Persut hakee kiihkeesti kaveria tekniseen vaaliliittoon.Neuvotteluja on käyty näköjään vasemmistoliiton kanssa.Täytyy ihmetellä jos vasuri lähtee persujen matkaan kun juuri ovat päässeet kepun talutusnarusta irti tämän vaalikauden jälkeen.Persuilla on kova hätä saada valheita täynnä olevalle politiikalle joku toinen vastuun kantaja kuten vasureiden herra f. kirjoittaahan kumpikin samallaista p.....kaa näillä palstoilla.Persu rouva Iisvedeltä on koko päivä toiminen p......puhuja ja luulee vielä olevansa joku vaikuttaja kun kaikki vaalilupaukset on petetty tällä vaalikaudella olisi varmaan parempi alkaa hoitaa lapsia kokopäivä toimisesti.

1

167

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pölyttäjä

      Nämä kumpikin puolue on populistia ja menevät aina siitä missä aita on matalin tai sitten toimijat toista hyväksi käyttäen.kaikki keinot on heillä käytössä ja partiot kiertää kaupungilla ja baareissa puhumassa pahaa muista puolueista jopa antavat käskyjä ketä saa äänestää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      162
      1578
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      141
      1224
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      889
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      70
      836
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      727
    6. 53
      722
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      705
    8. 87
      637
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      193
      598
    10. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      582
    Aihe