Elisan kuittikopio maksaa

Jos pyydät kopion maksutapahtumasta niin elisan veloittaa siitä 12€.

Siis siitä että he lähettävät sen sähköpostiisi.
2241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos itse pyörittäisit miljardibisnestä ja tienaisit satoja miljoonia ja joku soittaisi sinulle ja pyytäisi jotain kuittikopiota niin paljonko siitä itse veloittaisit? Veisitkö itse ilmaiserksi hlökohtaisesti helikopterilla perille vai laskuttaisitko 500 euroa?
Pikkuisesta asiakkaasta ei ole kuin vaivaa ja paljon mitään se ei tuota.

Äänestä

Ja mitä sinulle maksaa pitää kuittikopio tallessa? Pelkkä aspaan soittaminen on hervoton kuluerä puhelinoperaattorille, joka ei usko tai älä ole mikään voittoa tavoittelematon hyväntekeväisyysfirma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naurettavaelisa kirjoitti:

Jos pyydät kopion maksutapahtumasta niin elisan veloittaa siitä 12€.

Siis siitä että he lähettävät sen sähköpostiisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu