Android-kännykkään tuli aamulla ilmoitus Tilitoimia tarvitaan. Kun sen klikkaa näkyviin, näytöllä lukee: "Google-tiliisi on tehty muutos. Kirjaudu uudelleen sisään turvallisuussyistä."
Sama ilmoitus tulee näkyviin, jos yrittää avata Play Kaupan. Google-haku toimii sellaisenaan. Samoin Gmail. Tietokoneeseen ei ilmoitusta ole tullut.
Uskaltaako ilmoituksen noudattaa ohjetta eli kirjaantua eli onko ilmoitus oikeasti Googllta vai onko kyseessä salasanojen kalastelu? Kaverille tuli sama ja kirjaantumisen jälkeen hänen kännykkänsä jumitteli.
GOOGLELTA OUTO KIRJAANTUMISPYYNTÖ KÄNNYKKÄÄN
3
436
Vastaukset
- Gabber
Jep, samaa mietin minä! Järkevää syytä sille ei löydy?
- Kuukkeli-Kalle
Kuukkeli sanoilla: google android phone login
ja hakuajaksi viimeinen 24 tuntia antaa vastauslinkkejä.
Tässä yksi vastaus:
security.stackexchange.com/questions/152252/google-account-verification-request - gisyhfuhco
Voi hyvät hyssykät! Tämähän on sitä muinaisen "kreivi Lindgrenin" toimintaa. Petkutti leskiltä ja ikääntyneiltä sinkkunaisilta tilitiedot lupauksilla mennä naimisiin. Nykyisin kaikki utelut ja kyselyt netin kautta ovat rikollisten kokeiluja löytää verkosta sinisilmäiset haaveilijat. Älkää missään nimessä vastatko mihinkään tuollaisiin viesteihin!
Ei tarvitse kuin seurata suomalaisten poliitikkojen toimintaa, niin huomaa, että tämän päivän motto on: minulla on oikeus varastaa ja hankkia etuoikeuksia itselleni keinoja kaihtamatta.
Suomi on banaanivaltio, jonka "ystävämme" Putin-apina haluaa pikimmiten vallata omaksi kasvihuoneekseen. Hän rakastaa banaalia ajanvietettä.
Kuvottava valtionpäämies...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t485324Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo783223Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel233064HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432921Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L342197Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi501755Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271676Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k911615Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4181384Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2611328