mikä mahtoi olla

Näin tukholman vesistössä yhden linnun jolla oli musta pää ja selkä, sivuissa valkoista. Epäilin jopa ruokkia, kookas kun oli mutta nokka oli terävä, ja vähän väliä terävä nokka ja puoli päätä meni veden alle. Mikähän se oli.
2200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tukkasotka tai lapasotka taikkaoiskohan riskilä

Äänestä

Nyt kun katsoin noita kuvia, se oli etelänkiisla! En ollut tuollaista tiennyt olevankaan mutta tunnistin nyt kun näin kuvan. Siellä se uiskenteli yksinään södermalmin suunnalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fågelström kirjoitti:

Näin tukholman vesistössä yhden linnun jolla oli musta pää ja selkä, sivuissa valkoista. Epäilin jopa ruokkia, kookas kun oli mutta nokka oli terävä, ja vähän väliä terävä nokka ja puoli päätä meni veden alle. Mikähän se oli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu