Suomen telecenter

Ja varoitushomma? Ei taida ihan lain mukan mennä. Ainu firma missä ollyt töissä on tämä on tälläinem paine laitettu. Joka kuukausi päästävä ja mikäli et 3 kuukauteen pääse niin kenkää. Laki jutusta kyselin. No ei ole laillinen,kun myyjä ei itse voi vaikuttaa katteeseen eikä myytävän tuotteen hintaan. No kalliiksi tulee stc lle tämä peli.
81539
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei laillinen.

Äänestä

Onko muilla kokemuksi?

Äänestä

Niin ollut tampereella. Henkinen paine kova. Hyvätkin vanhat myyjät irtisanomisen uhalla jatkuvasti. Joka kuukausi päästävä tavoitteeseen,mikäli et varoitud. Kolmannesta huonosta kuukaudesta potkut. Ei ihan lailliselta kuulosta. Kaverit riitauttaa kyllä mitkä nyt töissä mikäli potkut tulee. Piippuun vetävät myyjät,mutta uutta rekrytoidaan lisää. Itse et katteisiin etkä hintoihin mitä myyt voi vaikuttaa. Toimeksiantaja,kun vierailee ei näytetä mitä euroja. Vissiin kusetetaan myyjiä mitä oikeasti päämies maksaa. Mutta onneksi itse lähdin koe ajalla. Ei ikinä enää!

Äänestä

Onko kellään tietoa???

Äänestä

Täysi huijari firma. Lupaavat kuut ja taivaat ja mitään ei saa vaikka myy parhaiten koko toimistossa. Luulen että toimiston päällikkö oli huumeissaan suurimman osan ajasta töissä.

Äänestä

=D. Mikäs toi varoitushomma? Sehän valikoituu asiakkaat sattumanvaraisesti ja itse ovat katteensa sopineet mihin myyjä ei voi vaikuttaa. Pienentelevät niitä ja myyntiä pitäisi tuplata sitten. Listoja mitä soitetaan nekin sattumaa kenelle sattuu tulemaan joku joka kerkeää puhumaan tai ei lyö luuria korvaan. Helppoa kauppaa saa,mutta niitäkin tulee sillon tällön soitettavaksi. Ei myyjästä kiinni. Hinnatkin monesti millä myyjä myy on perseellään, ei siihenkään mitään vaikutus valtaa. Niin käsittääkseni laiton on. Ihme firma. Onni ett läksin pois.

Äänestä
  • Tes-vetelykset. Kukaan oikea tuloksentekijä ei taulukkopalkoille halua. Kun kaikille maksetaan tesin mukainen, se syö provikkavaraa muilta. Hyvien myyjien tuloksista maksetaan vetelysten kiinteät palkat. Jos tavoitteena on 15 egen tuntipalkka, enintään puolet siitä saa olla kiinteää palkkaa.

    Se ei ole elämisen kannalta ongelma jos saa tulosta. Jos ei saa, on vain muiden tuloksella loisiva ja ainoo keino saada lisää liksaa on lakkoilla. Muut tekee enemmän kauppaa ja kaikki voittaa.

    Voi hitto mitä väkeä myyntiin hakee! Ei tajuta että sen kuuluukin olla tulos tai ulos -laji :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hahahaahohoh kirjoitti:

Ja varoitushomma? Ei taida ihan lain mukan mennä. Ainu firma missä ollyt töissä on tämä on tälläinem paine laitettu. Joka kuukausi päästävä ja mikäli et 3 kuukauteen pääse niin kenkää. Laki jutusta kyselin. No ei ole laillinen,kun myyjä ei itse voi vaikuttaa katteeseen eikä myytävän tuotteen hintaan. No kalliiksi tulee stc lle tämä peli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu