Virtsakivistä eutanasia

Kivistälopetukseen

Mitäs mieltä keski-iän ylittäneen perusterveen eutanasiasta?

Kuitenkin normaalilla huolenpidolla, lääkityksillä ja ruokavaliolla kivet ja iho kurissa.

4

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Möhköfantti11

      Jos omistajalla ei ole varaa edes omiin lääkkeisiinsä ja ruokaansa, saati koiran vastaaviin kalleisiin erikoislääkkeisiin ja eläinlääkärin määräämiin huippukalleisiin raksuihin, niin mikäs siinä auttaa. Hyvä vaihtoehto tietysti on etsiä toinen koti sille, mutta kuka nyt sairaan koiran riesakseen ottais?

      Rikkaammalle tuo kai ei mikään ongelma pitäisi oleman?

    • Halinalle-85

      Tulee kylläkin pari kuukautta myöhässä, mutta anyway. Siis onko koira lopetettu, kun sillä on kyseinen sairaus todettu? Jos on, niin se kenen koirasta on ollut kyse, EI saa hankkia enää yhtäkään elävää olentoa!

      Itselläni leikkaamaton narttu koira. Tällä ollut kaksi kertaa virtsatientulehdus. Enkä ole koiraa lopettanut. Aina on ollut rahaa käyttää koira eläinlääkärissä jne.. Edellinen oli 2013 ja viimeisin kolme kuukautta sitten. Koira 9v.

    • Alkup

      Rip. Omistajahan saa tehdä lemmikkinsä päivien päättämiseen johtavan päätöksen, oli lemmikki terve tai sairas. Täydellisyys estää lemmikin edelleenluovuttamisen jollekin, joka siitä todella huolehtisi.
      Toivottavasti tuohon talouteen ei oteta koskaan mitään lemmikkiä.

    • ihmeporukkaaa

      Tunteettomia m***kuja. Onneksi on vielä eläinlääkäreitä jotka kieltäytyvät lopettamasta tervettä koiraa vain koska omistaja ei enää "diggaa" sitä. Toivottavasti tollaset "ihmiset" eivät koskaan hanki lapsiakaan. Niihinkin kun voi kyllästyä mutta piikille vienti hiukka vaikeampaa. Onneksi tulee se laki missä vaaditaan jotain ymmärrystä koirien pidosta. Hyi helvetti mitä porukkaa. JOs otat koiran niin hoida se sitten kanssa kunnialla!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      274
      10106
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      216
      5809
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      170
      5336
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      82
      4969
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      14
      3242
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      4
      2618
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2509
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2319
    9. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      374
      2129
    10. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      27
      2055
    Aihe