Virtsakivistä eutanasia

Kivistälopetukseen

Mitäs mieltä keski-iän ylittäneen perusterveen eutanasiasta?

Kuitenkin normaalilla huolenpidolla, lääkityksillä ja ruokavaliolla kivet ja iho kurissa.

4

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Möhköfantti11

      Jos omistajalla ei ole varaa edes omiin lääkkeisiinsä ja ruokaansa, saati koiran vastaaviin kalleisiin erikoislääkkeisiin ja eläinlääkärin määräämiin huippukalleisiin raksuihin, niin mikäs siinä auttaa. Hyvä vaihtoehto tietysti on etsiä toinen koti sille, mutta kuka nyt sairaan koiran riesakseen ottais?

      Rikkaammalle tuo kai ei mikään ongelma pitäisi oleman?

    • Halinalle-85

      Tulee kylläkin pari kuukautta myöhässä, mutta anyway. Siis onko koira lopetettu, kun sillä on kyseinen sairaus todettu? Jos on, niin se kenen koirasta on ollut kyse, EI saa hankkia enää yhtäkään elävää olentoa!

      Itselläni leikkaamaton narttu koira. Tällä ollut kaksi kertaa virtsatientulehdus. Enkä ole koiraa lopettanut. Aina on ollut rahaa käyttää koira eläinlääkärissä jne.. Edellinen oli 2013 ja viimeisin kolme kuukautta sitten. Koira 9v.

    • Alkup

      Rip. Omistajahan saa tehdä lemmikkinsä päivien päättämiseen johtavan päätöksen, oli lemmikki terve tai sairas. Täydellisyys estää lemmikin edelleenluovuttamisen jollekin, joka siitä todella huolehtisi.
      Toivottavasti tuohon talouteen ei oteta koskaan mitään lemmikkiä.

    • ihmeporukkaaa

      Tunteettomia m***kuja. Onneksi on vielä eläinlääkäreitä jotka kieltäytyvät lopettamasta tervettä koiraa vain koska omistaja ei enää "diggaa" sitä. Toivottavasti tollaset "ihmiset" eivät koskaan hanki lapsiakaan. Niihinkin kun voi kyllästyä mutta piikille vienti hiukka vaikeampaa. Onneksi tulee se laki missä vaaditaan jotain ymmärrystä koirien pidosta. Hyi helvetti mitä porukkaa. JOs otat koiran niin hoida se sitten kanssa kunnialla!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      179
      9750
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      126
      4201
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      113
      3959
    4. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      432
      3728
    5. 60
      3487
    6. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      48
      2768
    7. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      18
      2152
    8. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      1979
    9. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      20
      1571
    10. Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat

      KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu
      Kemijärvi
      10
      1401
    Aihe