Virtsakivistä eutanasia

Kivistälopetukseen

Mitäs mieltä keski-iän ylittäneen perusterveen eutanasiasta?

Kuitenkin normaalilla huolenpidolla, lääkityksillä ja ruokavaliolla kivet ja iho kurissa.

4

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Möhköfantti11

      Jos omistajalla ei ole varaa edes omiin lääkkeisiinsä ja ruokaansa, saati koiran vastaaviin kalleisiin erikoislääkkeisiin ja eläinlääkärin määräämiin huippukalleisiin raksuihin, niin mikäs siinä auttaa. Hyvä vaihtoehto tietysti on etsiä toinen koti sille, mutta kuka nyt sairaan koiran riesakseen ottais?

      Rikkaammalle tuo kai ei mikään ongelma pitäisi oleman?

    • Halinalle-85

      Tulee kylläkin pari kuukautta myöhässä, mutta anyway. Siis onko koira lopetettu, kun sillä on kyseinen sairaus todettu? Jos on, niin se kenen koirasta on ollut kyse, EI saa hankkia enää yhtäkään elävää olentoa!

      Itselläni leikkaamaton narttu koira. Tällä ollut kaksi kertaa virtsatientulehdus. Enkä ole koiraa lopettanut. Aina on ollut rahaa käyttää koira eläinlääkärissä jne.. Edellinen oli 2013 ja viimeisin kolme kuukautta sitten. Koira 9v.

    • Alkup

      Rip. Omistajahan saa tehdä lemmikkinsä päivien päättämiseen johtavan päätöksen, oli lemmikki terve tai sairas. Täydellisyys estää lemmikin edelleenluovuttamisen jollekin, joka siitä todella huolehtisi.
      Toivottavasti tuohon talouteen ei oteta koskaan mitään lemmikkiä.

    • ihmeporukkaaa

      Tunteettomia m***kuja. Onneksi on vielä eläinlääkäreitä jotka kieltäytyvät lopettamasta tervettä koiraa vain koska omistaja ei enää "diggaa" sitä. Toivottavasti tollaset "ihmiset" eivät koskaan hanki lapsiakaan. Niihinkin kun voi kyllästyä mutta piikille vienti hiukka vaikeampaa. Onneksi tulee se laki missä vaaditaan jotain ymmärrystä koirien pidosta. Hyi helvetti mitä porukkaa. JOs otat koiran niin hoida se sitten kanssa kunnialla!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      26
      4081
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      132
      3987
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      56
      3549
    4. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      20
      3435
    5. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3417
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      63
      3270
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      81
      2856
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2775
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      20
      2514
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2254
    Aihe