Mikä on helpoin tapa matkustaa Helsingistä Stuttgartiin?
Onko helpoin lentää frankfurtiin ja sieltä junalla stuttgartiin, vai ottaa lento vlilaskun kanssa suoraan stuttgartiin?
Matka Suttgartiin
6
243
Vastaukset
- LH2144
Teet lentohakua HEL-STR-STR ja valitset sieltä itsellesi parhaimman , sopivimman ja kokokaisedullisuutta ajatellen. Lentohaku ehdottaa ja näyttää myös junavaihtoehdot. Voit itse samalla miettiä, oletko menossa STR vai jatkamassa sieltä eteenpäin ja missä sun hotellit sijaitsee. Nopeimmillaan HEL-STR lentää neljään tuntiin via MUC tai TXL.
- Hintaratkaisee
Sama juttu jos menee junavaihtoehdolla ja sillä pääsee suoraan keskustaan sekä juna lähtee suoraan FRA lentokentän juna-asemalta.
Stuttgartissa menee lentokentältä vajaa puolisen tuntia paikallisjunalla keskustaan.
Eli hinta ja aikataulu ratkaisee.
Nopeissa junissa on lipuissa dynaaminen hinnoittelu, kuten lennoissakin, eli ajankohta, odotettu kysyntä ja ostoajankohta vaikuttaa voimakkaasti hintaan.
FRA-Stuttgart rata ei ole kovin nopea. - railfly
Lufthansa myy useampaankin Saksan kaupunkiin, mukaanlukien Stuttgartiin junamatkoja ikään kuin "jatkolentona". Lisäksi heillä on Rail&Fly tuote, jolla saa lentojen yhteyteen junamatkan minne tahansa Saksaan (ja toisin päin) hinnalla 29€ / suunta. Kannattaa tarkistaa nuo ennen kuin lähtee erikseen junalippuja ostamaan.
- Luftwaffe
Luffelta tuli tarjouskin nyt Stuttgarttiin, eikun tsekkaan onko parempi nyt.
- saksafani
Me lensimme Sas:lla Zürichin kautta Stuttgartiin, voi myös AirBerlinillä lentää Berliinin kautta.
- ABparempi
Sassilla ei ole 1 vaihdon taktiikalla kuin köpiksen kautta ja aikataulut näytti huonoille.
AB on hyvä ja käsimatkatavaroilla voi ottaa nopealla vaihdolla Berliinissä, toimivaksi koettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1703349Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732151Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii492068- 411971
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321471Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3851075Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1141003- 46879