Mitäs mieltä "puukenkä porukka" Meitä ulosajaviahan tuo tarkoittaa,, on noista linkin uusista aikatauluista, ja varsinkin 14.00 aikataulusta?
Entäs 2/hytti systeemistä?
Nythän linkki oli muuttanut slouganiaan muotoon; rahdin ehdoilla,, (ent. rahdinkuljettajan ehdoilla). Mutta ei vahingossakaan KULJETTAJAN ehdoilla!!!
Entäs 2/hytti systeemistä?
Nythän linkki oli muuttanut slouganiaan muotoon; rahdin ehdoilla,, (ent. rahdinkuljettajan ehdoilla). Mutta ei vahingossakaan KULJETTAJAN ehdoilla!!!
Vastaukset 4
Vanhimmat
kaikkien finnlinkin laivoilla kulkevien suusta on kuulunut sana: Homolossi... eli mitä voi päätellä.
ja toinen samanlainen tapaus on Hangon ja Rostockin välillä liikennöivä Superfast ferries, kuskit kutsuvat tätä taas nimellä: Saatanan Homolossi... eli ei kovin suuressa suosiossa ole kyseiset yhtiöt. Nopeitahan ne ovat mutta mukavuus on toistaluokkaa.
Tässä sen taas näki, kun koetin Finnlink otsikolla saada asiallista juttua tänne, niin eipä vaan kiinnostusta löytynyt! Porukka jaksaa kyllä jauhaa TES ym. juttua ihan loputtomiin, mutta EI varsinaisia työhön liittyviä.
Sen olen huomannut kyllä, että jos joku kysyy jotain itselleen tärkeää asiaa, niin varsinaista vastausta ei tule, vaan jo 3-4 vastauksessa aletaan vääntää palkasta!!!
Taitaa oikeat kuskit olla töissä, ja minä vapaaviikolla lukemassa pakukuskien jauhantaa!
Arska
Pitäs kieltää nuo kaikki päivälaivat. Mutta melkein mieluiten päivällä kulkee linkillä se kummiski nopein mutta se että yleensä ei päivällä saa kummiskaan nukuttua niinkään ni sitte jos pitää yötävasten ajaa johki göteboriin tai mihi vain kaus ni ei saa kunnollista lepoaikaa. Mukavempi ja luonnollismpaaha se on päivällä tehä duuni ja yöllä nukkua.
Sinällään mulla ei koskaa oo ollu ongelmia hyttitovereiden kanssa vaikkakaan koskaan nauttinut siitä et joku muu on samassa hytissä vaikkakin luulisi nyt jokaiselle hytin riittävän jolle on autopaikka. Linkillä sinällään on mukava ku hytis on töllö ei taida olla muilla kuin silja euroopalla? Ja jälkimailintana vain et kaikkein surkein on tämä pizzalaiva.(en tiedä saksanlaivoista kun en ole käyttänyt)
Ise olen ollut tyytyväinen superfastiin,uusia siistejä laivoja,hyvät safkat,saa todella rentoutua ennen euroopan kuhinaa.Taidat olla niitä poikia jotka kaipaa vikingin ja siljan karkeloita,ja kuorma menee satamasta parin tunnin ajomatkan päähän,silti tekee tiukkaa ehtiä samana päivänä purkamaan...BUHAHAHAAAA!!!!