Onnea, onnea, onnea vaan, myrkyllinen vesi Nuasjärvessä vaahtoaa. Onnea.
Onnittelut purkuputkesta.
Runkkareilleoikein
9239
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Peäsööö sotkamon turistit uimaan keskellä talavee ensi vuonna ei jäädy ollenkaa..
On siinä kaurapuuro jättiläisillä ihmettelemistä.Onko Sotkamolaisilla vielä pänikät tallessa jos pitää naapuri pitäjistä ruveta puhdasta vettä kuskaamaan.Buaaaahhhh!!!
Kiitos, kiitos! Oikein paljon kiitoksia! Kyllä tämä lämmittää mieltä!
Eihän+tästä+ole+kuin+pari+viikkoa+kun+Kepun+ministerit+kilvan+vakuuttelivat,Sipilä+etunenässä,että+ympäristöasiat+ovat+100%+hallussa!
Niinkö?
Ja viimeviikolla oli jo taas hätä ympäristö katastrofista!
Että siellä olisi 14.000.000 Kuutiota jätevettä purkautumassa Nuasjärveen..
Kuhmosta sama lopettaa paskalaitos ja vetää viemäriputki ontojoen kupeeseen,ei kait siitäkään sen enempää enää ympäristö saastu pänikkäkyläläisillä.Onhan teillä kohta hyvä vetouistella nuasjärvellä kun ei jäät haittaa talvellakaan.
Eihän tuo ole kerenny olla edes kauaa koko paskaputki, niin vaikutukset on jo noin laajat? Sitä vakuuteltiin, että kaikki on tutkittu ja eikä mitään tule, mutta viisas ei uskonut valheisiin? Siellä Katinkullassa on nyt turistien mukava nauttia kesähelteestä kun lämmin kesätuuli tuo raikkaan sontaveden tuoksun nenään? No muutama vuosi ja Oulujärvi on pilalla? Eikö tuon sortin luonnon tuhoamisesta tule yleensä ehdotonta linnaa pitkä kakku, eikä mitään sakkoja?
Siitä saa kunnia mitallin ja pari kolme miljonaa eur eläkerahhoo.
Ja Sotkamo Lehti vaikenee