Olen 17v poika ja minulla on 16v sisko. Asumme vanhempien luona kohtuu pienessä asunnossa ja joudummekin jakamaan huoneen keskenään. Alkaa vaan päivä päivältä tuntua kiusallisemmalta jakaa huone hänen kanssaan. Onko muita samassa tilanteessa? Mitä minun pitäisi tehdä?
Huoneen jakaminen
12
1436
Vastaukset
Jos asumisjärjestelyjä ei voi muuttaa tilanpuutteen vuoksi, niin vaihtoehdot ovat vähissä: deal with it tai pyri muuttamaan pois.
Olen kuullut, että joskus vastaavassa tilanteessa olohuoneeseen on sermeillä tehty nukkumatilaa jollekin/joillekin.Hanki opiskelija-asunto.
Olen varmaankin kysynyt tätä aikaisemminkin, mutta katsotko anime tai luetko mangaa profiilikuvasi perusteella? Täällä myös toinen anime ja mangafani, mikä varmaankin näkyy profiilikuvastani!
WhiteDemon kirjoitti:
Olen varmaankin kysynyt tätä aikaisemminkin, mutta katsotko anime tai luetko mangaa profiilikuvasi perusteella? Täällä myös toinen anime ja mangafani, mikä varmaankin näkyy profiilikuvastani!
Mangaa en kovinkaan paljon lue, mutta animea tulee kyllä katsottua, yleensä täältä: http://ww1.gogoanime.io/
animehomo- kirjoitti:
Mangaa en kovinkaan paljon lue, mutta animea tulee kyllä katsottua, yleensä täältä: http://ww1.gogoanime.io/
Itse katson lähinnä Kiss Animesta.
Minäkin asun vanhempien luona!
- samatilanne
minäkin asun veljeni kanssa samassa huoneessa,mutta meillä on kirjahylly huoneen keskellä ja erottaa omat "puolet".
Suosittelen että puhut asiasta siskosi kanssa. Voi olla että voinen teistä muuttaa tai lähtee pois, niin en usko tilanteen olevan hirveän pitkään päällä.
- trdfhtf
Jonkinlainen hylly tai sermi keskelle huonetta?
Etkö pysty asumaan yksin. Vaikka perustsidot on mulla huonolla tasolla mutta sossu hoitaa mun hommat.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site826025Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794860Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524422SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574182SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost63522Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi912561SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352409Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat472139