oletko köyhä koululaisen yksinhuoltaja

ajattelennäin

Oletko taloudellisesti tiukalla oleva yksinhuoltaja ja tunnet suurinta tuskaa ettet pysty koskaan tarjoamaan lapsellesi/lapsillesi, mitä toiset vanhemmat voivat,ja tämä koskee sinuun syvästi ja olet asian vienyt rukouksessa Taivaan Isälle. Jos kolahti, ilmoittaisitko itsestäs mulle!

10

400

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Montameitäon

      Joka päivä. Paitsi että lapsia kaksi, opiskelen myös itse joten meitä on kolme koululaista saman katon alla :) vuosien myötä on oppinut luopumaan turhasta materiasta, lapsille saa kaiken tarpeellisen kun ei osta itselleen mitään. Ainoa mikä joskus harmittaa, on pieni ja huonoilmainen kaupungin vuokra-asunto, olisi mukavaa jos lapsilla olisi oma soppi johon viedä kavereita kun kyläilevät. Tosin ei itsellänikään koskaan omaa huonetta ollut lapsena. Rakkaita nuo enkelit ovat ja kerron sen heille joka päivä.

    • Leppäkerttu64

      Kyllä olen köyhä yksinhuoltaja jolla pakon edessä otettuja lainoja yhteensä noin. 22000€ edestä..ne kun jotenkin saisi maksettua niin helpottuisi talous.

    • aikuisten-leikit

      hei kaikki köyhät naispuoliset yksinhuoltajat tai sinkut!!nyt olisi taloudellista apua tarjolla pientä "palvelusta vastaan.voin maksaa jopa 500e yhdestä rakkauden kerrasta!!!

    • Iteäijä

      Mitä vittua äijät!!!??, siis mitä tee oikein puuhailette?, vanhoja äijiä yritää käyttää hyväksi ihmisiä joka on muutenkin pulassa ja hädässä!, pilaatte vielä enempi heidän elämää!.

    • 855MN

      Miten niin hyväksikäyttää? 500 on iso raha pienestä lemmenhetkestä.

    • Natjuskaa

      Hei.ajattelin kirjoittaa tänne en kyllä tiedä yhtään mikä sivu tämä on mutta sinun otsikkosi tuntui osuvalta.ja olen 2 lapsen yh äiti.ja joulu on kohta ovella ja taloudellinen tilanteeni on huono...ja kysyisin että mitä apua voisit tarjota.

    • Jokujostain

      Varokaa näitä saalistajia! aina kun joku tarjoaa rahaa ja vetoaa tunteisiin ja tarpeisiin, niin sillä on pahat mielessä...

      Onko joku pikkuraha tai isompikaan raha ja muu hyöty esim. sukupuolitaudin tai henkisen pahoinpitelyn arvoista.

    • sveeper

      Turhaa valittaa jos istuu pankin päällä.

    • Anonyymi

      Kuinka joku mies edes kehtaa ehdottaa moisia palveluja yksinhuoltajille ja köyhille, tuo on jo pilkkaamista.

    • Anonyymi

      Vieläköhän olisi apua tarjolla❤

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      62
      8830
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      154
      5514
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      123
      4957
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      8
      3842
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      83
      3446
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      53
      3359
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      35
      2702
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2631
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      39
      2593
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1727
    Aihe