Oletko taloudellisesti tiukalla oleva yksinhuoltaja ja tunnet suurinta tuskaa ettet pysty koskaan tarjoamaan lapsellesi/lapsillesi, mitä toiset vanhemmat voivat,ja tämä koskee sinuun syvästi ja olet asian vienyt rukouksessa Taivaan Isälle. Jos kolahti, ilmoittaisitko itsestäs mulle!
oletko köyhä koululaisen yksinhuoltaja
10
363
Vastaukset
- Montameitäon
Joka päivä. Paitsi että lapsia kaksi, opiskelen myös itse joten meitä on kolme koululaista saman katon alla :) vuosien myötä on oppinut luopumaan turhasta materiasta, lapsille saa kaiken tarpeellisen kun ei osta itselleen mitään. Ainoa mikä joskus harmittaa, on pieni ja huonoilmainen kaupungin vuokra-asunto, olisi mukavaa jos lapsilla olisi oma soppi johon viedä kavereita kun kyläilevät. Tosin ei itsellänikään koskaan omaa huonetta ollut lapsena. Rakkaita nuo enkelit ovat ja kerron sen heille joka päivä.
- Leppäkerttu64
Kyllä olen köyhä yksinhuoltaja jolla pakon edessä otettuja lainoja yhteensä noin. 22000€ edestä..ne kun jotenkin saisi maksettua niin helpottuisi talous.
- aikuisten-leikit
hei kaikki köyhät naispuoliset yksinhuoltajat tai sinkut!!nyt olisi taloudellista apua tarjolla pientä "palvelusta vastaan.voin maksaa jopa 500e yhdestä rakkauden kerrasta!!!
- Iteäijä
Mitä vittua äijät!!!??, siis mitä tee oikein puuhailette?, vanhoja äijiä yritää käyttää hyväksi ihmisiä joka on muutenkin pulassa ja hädässä!, pilaatte vielä enempi heidän elämää!.
- 855MN
Miten niin hyväksikäyttää? 500 on iso raha pienestä lemmenhetkestä.
- Natjuskaa
Hei.ajattelin kirjoittaa tänne en kyllä tiedä yhtään mikä sivu tämä on mutta sinun otsikkosi tuntui osuvalta.ja olen 2 lapsen yh äiti.ja joulu on kohta ovella ja taloudellinen tilanteeni on huono...ja kysyisin että mitä apua voisit tarjota.
- Jokujostain
Varokaa näitä saalistajia! aina kun joku tarjoaa rahaa ja vetoaa tunteisiin ja tarpeisiin, niin sillä on pahat mielessä...
Onko joku pikkuraha tai isompikaan raha ja muu hyöty esim. sukupuolitaudin tai henkisen pahoinpitelyn arvoista. - sveeper
Turhaa valittaa jos istuu pankin päällä.
- Anonyymi
Kuinka joku mies edes kehtaa ehdottaa moisia palveluja yksinhuoltajille ja köyhille, tuo on jo pilkkaamista.
- Anonyymi
Vieläköhän olisi apua tarjolla❤
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006414
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303833törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283210Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701736- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46979Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11966Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11890- 42869