Saan rahaa tilille ja siirrän sen pois samantien. Ehtiikö ulosotto väliin?
Pankkihan vaan maksaa mihin pyydetään.
Menee kuitenkin joka kk maksuja uo
Rahasiirto
9
306
Vastaukset
- 213wqdsac
Mitä väliä? Tietysti lyhennät velkaasi normaalia ulosottotahtia nopeammin, jos jostain saat ylimääräistä rahaa. Olethan jo rankasti myöhässä sopimastasi alkuperäisestä maksuaikataulusta.
- 5435453
Siirrät? Vouti kyllä näkee minne se on siirretty. Nosta pois käteisenä.
- rttuytuy
Voi siirtää myös Skrill- tilille. Sen mastercard toimiii kaikkialla bensa-automaatteja lukuunottamatta eikä vouti voi viedä tililtä mitään kun Skrill ei ole suomalainen firma. Mahtaa voudinpelleä ja perintäfirmoja ottaa päähän.
- Skrillimies
Itse teen juuri näin joka kuukausi. Maksan kyllä palkasta myös ulosottoon. Mutta 300€ kuukaudessa siirrän myös skrilliin. On MasterCard jolla sitten makselen. Siirron saajana näkyy trustly joten jo ei edes tiedä mihin ne menee.
Toki siitä menee tuo 1,95% palkkio siirrosta. - Jkljkljkl
Miten tuon skrill-tilin saa ? Onko siis eräänlainen prepaid-luottokortti ? Voiko varata esim. lentolippuja ? Velat ja uo-velat jo maksettu ja luottokorttia en vielä saa enkä halua ottaakaan, joten tuo voisi olla hyvä vaihtoehto.
- zx11
visa electron ajaa saman asian... itse varannu lentoja, hotellihuoneita yms...
- zeizeijokinen78
luottokorttia tarvii vaan persaukiset pellervot.
oikea mies ostaa aina käteisellä.- jfereflkjre
Ostat käteisellä pelkästään sen takia, ettet saa enää luotolla.
Mulla sama juttu eli ostan käteisellä mitä tarvitsen. Jos ei ole rahaa en osta. Jos oikein jotain haluan niin otan jemmatililtä jota olen kartuttanut 4 vuotta. En omista luottokorttia. Luotot kunnossa ja 2 kk päästä täysin velaton. Ehkä asuntoa varten ottaisin lainan mutta luottokortit turhia kun electronillakin pärjää maailmalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o4064890Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit4903072Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin1292621Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2402575Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.1932562"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –821698Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6151581Huumeliika mellastaa Suomussalmella
Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki161404Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4791375Ihana sinä (m)
Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v461131