Heikkinen kaatui tietenkin

samassa paikassa kuin Iivo Niskanen. Hyvä että kisat loppuu sunnuntaina.
14274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kaatuiko tahallaan kun tiesi ettei pärjää kirissä ruotsalaiselle ?

Äänestä

Kaatuminen on henkisesti helpompi tapa hävitä kuin sadasosan tappio.

Äänestä

Mietokin ehkä olisi kaatunut, jos olisi tiennyt, että ruotsalainen tulee takaa ja voittaa muutamalla sentillä .

Äänestä
  • Toista ennen kun Mietokin vain horjahteli ja nyt sitten turvalleen joka sakki.Jos joku suoraan kaatuu eteen niin vain levittää jalat ja menee yli.

    Äänestä

Välillä katkee sauvat välillä antaa periksi, samase kun asenne on se että tappio tulee.

Äänestä

Kierähdystekniikka ei toimi hiihdossa. Saarinen,Strandval,Niskanen ja viimeisinpänä kokeili samaa Matti Heikkinen! Faktaa on että Heikkinen näki,että ei mahda mitään ruotsalaiselle ja heitti pyyhkeen ladulle. Jos tämä pitää miehen psyykkeen kunnossa, eihän siinä sitten mitään.

Äänestä

Ruotsalainen KAATOI Heikkisen!
Tahallaan!!

Äänestä

Lentävät suomalaiset termi on vaan niin osuva!

Äänestä

Heikkinen on kompuroinut aijemminkin mm aidan yli hypättyään päivää ennen kisaa ja naama naarmun vuoksi jäi kisa hiihtämättä, muistaakseni - en muista mihin kolahti. Nyt ylistetään sitä että otti kaatumisen huumorilla? Selviääköhän kompuroimatta 50 km lähtöviivalle.....

Äänestä

kun kattoo videota uudestaan niin näkee että heikkinen ottaa yhen ylimääräisen suksiliikkeen ja se kaataa hänet joten täysin tahallaan, kuitenkin ammattilaisen kaatuminen, pärjäis hyvin italian futiksessa

Äänestä

nää niin muutenkin sovittuja ennakkoon kuka ottaa mitalin. miten muuten selittää viime vuosien suomen suksihuollon epäonnistumiset, hei ne on ammattilaisia ja sit ei suksi luista joopa joo. hyvät on doopingit mutta suksilla säädellään sovitut mitalit fakta on tämä

Äänestä

Menkääs arvostelijat kokeilemaan itse kuinka joutuu kaikkensa hiihtäjä antamaan,ja sitten kun mitali on tarjolla niin kaatuu.. Se on hirvittävä henkinen pettymys urheilijalle,mutta kunniakkaasti pojat sen kantavat.Matti pojalla vaan kävi huono tuuri,sekin kuuluu urheiluun,eikä mikään pahansuopa irvailu heti jos käy huonosti.

Äänestä

Suomi oli kuitenkin toiseksi paras maa maastohiihdossa Norjan jälkeen. Norjan mieshiihtäjät jäivät ilman henkilökohtaisten matkojen kultamitalia 22 vuoteen. Ustjugov paras mieshiihtäjä ja Björken ylivoimaisesti paras naishiihtäjä.

Äänestä
  • Milläs matematiikalla tähän päädyit?

    Suomella keräsi käsittääkseni 1 kullan 1 hopeaa ja 3 pronssia.

    Pelkästään Venäjän Ustjukov sai enemmän mitaleja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


7yu3e kirjoitti:

samassa paikassa kuin Iivo Niskanen. Hyvä että kisat loppuu sunnuntaina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu