Vanajaveden demarit

13293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Jos kyseiseen järjestöön kuuluisin työntäisin ämpärin omaan päähäni ennen torille menoa.

Äänestä

Ämpärillinen maggaraa kelpaisi etenkin nyt, kun toimeentulohuki on loppu.

Äänestä

Onko nämä niitä ämpäreitä joilla voi etuja kauhoa kun kaksi kättä ei riitä?

Äänestä
  • Jep. Luvattuja etuja. Näissä ämpäreissä ei tarvitse pohjaa eikä kantta.

    Äänestä

Jorma ei voi ainakaan kulkea yhtään ämpärit työ rasittamissa kourissaan koska kädet pitää olla Jormalla aina vapaana kahmimaan ainakin itselleen huomattavia rahasummia.

Äänestä
  • Onks toi jotain vittuilua työttömille?

    Äänestä

Vuoden äiti valtuustoon.

Äänestä

Onkohan nuo niitä samoja sankoja, joita MC Cannonball jakoi aiemmin???? Eli sama tukija molemmilla.... Ihmisille vinkiksi, älkää huoliko moisia, jotain itsekunnioitusta pitää olla, ettei ota vastaan sankoja rikollisilta tai näiden suojelijoilta.

Äänestä
  • Mutta toisaalta onhan se hyvä, että rikolliset esitellään vaalimainosten kuvissa ettei tarvitse aina erikseen arvuutella. Näin valisti vanha kansa HML:ssa jo aikoja sitten.

    Äänestä

  • Kuka lie maksanut ämpärit. Tuo porukka ei niitä omasta pussistaan kaiva.

    Äänestä

  • Sinivalkoiset päälärit tuovat mieleen tietyt tahot - punikkiämpäri olisi punainen.

    Äänestä

Minun ääneni ainakin saa vapaan kasvatuksen kannattajat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hängarount kirjoitti:

Haluavat pehmentää hurjaa mainettaan ja jakavat torilla ämpäreitä 8.3.


http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/vinkkimiehet-paikalla-cannonball-jakoi-tuhat-joulukinkkua-robin-hood-hengessa/6202138

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu