Helsingistä Siljalla. Eli juttu hoituis sitten samalla paatilla, niin tota saako laivalle päivän ajaksi jättää sellaiset tavarat, joita ei kaupungilla tarvitse? Hyttiin - käykö siellä siivooja, jos matkustaja siis on illalla palaamassa samaan hyttiin? Tai onko laivalla maksullisia säilytyskaappeja auloissa? Kun kyllä sitä reissulle kuitenkin muutakin tulee otettua mukaan kuin vain lompakon ja kännykän!
Juu, viimeisestä reissusta, muuna kuin päiväristeilynä toteutetusta Tukholmaan jo pitkä aika, joten esim. näistä säilytyslokeroista ei ole tietoa.
Päivä Tukholmassa
6
269
Vastaukset
- Silja_Serenade
Tavarat joutuu jättämään aulassa oleviin säilytyslokeroihin, mutta saat ne heti takaisin kun palaat laivalle.
- tavarat_säilöön
sinänsä hieman omituisesti muotoiltu vastaus, mutta näinkö siis on.... että säilytyslokerikkoja löytyy laivalta.... Anteeksi vain vastauksen aitouden epäily, mutta....
- mikäonidea
Mitä tekemistä Tukholmassa on? Siis esimerkiksi jotain sellaista mitä ei voi Tallinnassa tehdä halvemmalla? Eihän siellä käy edes eurot.
- Slussenin.sissi
Näkee Stogiksessa ainakin sen, että siellä on ulkomaalaisia miehiä ja naisia suurinpiirtein yhtä paljon, kun stadissa ja Suomessa on vain miehiä, mikä on virkanaistemme tietoista politiikkaa.
- Akalla
Tukholma on kuitenkin metropoli verrattuna maalaiskyliin niinkuin Tsadi tai Tallinna.
- Siljalla
Vuosi sitten reissattiin Hesasta Siljalla Tukholmaan. Sama laiva ja sama hytti oli mennen tullen -koska perillä oltiin vain muutama tunti- joten tavarat sai jättää hyttiin. Nyt tammikuussa mentiin Turusta päiväksi Tukh. ja silloin laiva oli paluumatkalla toinen, oltiinhan perillä koko päivä. Terminaalissa oli kuitenkin lokerikkoja johon saa tavarat. (Varaudu todella pitkään kävelyyn laivasta maihin. Gärdetin metro on lähin Siljan satamaa). Mukavaa reissua! Tukholma on aina visiitin arvoinen, jopa talvella!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032143
- 1341178
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58796
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34751ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46567- 10540