AUTTAKAAAA

apuatarvitsevaaaa

Nii siis voisko joku kertoo et toimiko meillä oikeesti se spiritismi ku me ei pelattu sääntöjen mukaan.. meillä oli lauta joka oltiin tehty ite paperista ja meillä oli vaan normi lasi siinä väärin päin. Sielä huoneessa oli peilejä ja siellä oli valosaa. Talossa oli muita ihmisiä ja eläimiä jotka ei osallistunut peliin. Meillä ei edes ollut kynttilöitä ja huoneessa oli raamattu yms. en siis tiiä kusettiko mun kaverit vai mitä eikä ne kerro ees nii voitteko joku kertoo et voiko se noilla "säännöillä" oikeesti ees toimia :))? onko teillä hyviä teorioita siihen miten se lasi liikkuu jos siellä nyt ees sitä henkee ollu ku noi mun kaverit on ihan kuset housuissa. Kiitos jo etukäteen jos vastaatte!

1

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemusta_on

      toimii se, ja ovet henkimaailmaan kun on kerran auki, sieltä käy liikennettä pelien välilläkin. Älä leiki tulella. Nimim. kokemusta on.

      PS. uskonnot orjuuttaa, mutta Jeesus vapauttaa. Siinä välissä kun spiritismin kanssa on touhunnut tarpeeksi, ja herää yöllä siihen kun sänky tärisee kauttaaltaan tämä on hyvä pitää mielessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      138
      2368
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      71
      2289
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      66
      1959
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      75
      1658
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      105
      1533
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      102
      1498
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      119
      1391
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      32
      1254
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1191
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      81
      1134
    Aihe