NETTIKUMMITUKSESTA ?
Onko uusia havaintoja
9
315
Vastaukset
- Filemon_Sahlberg
Ei ole, eikä ole väliksikään.
- Someshotti
Tämä on varmaan sitä intialaista Rajah-tietoa.
- Alfred_Sahlberg
Aivan niin kaukaista historiaa ei nettikummituksella ole.
Se ilmestyi palstalle 25.5.2011 :
-----------------------------------
"....JennaV.
25.5.2011 21:01
Sain linkin erään paranormaalisivuston postituslistan myötä kuvaan joka kummittelee. Kuvaa on tutkittu asiantuntijoidenkin toimesta mutta järjellistä selitystä ei ole kuvassa tapahtuville muutoksille pystytty antamaan.
Kuva on tavallinen JPEG -pakattu kuva jonka ei pitäisi pystyä muuttumaan millään tavalla. Kuitenkin kuvassa tapahtuu silminhavaittavia muutoksia jotka eivät ole samanlaisia kaikille kuvaa katsoville. Monet kuvan koneelleen ladanneet henkilöt ovat huomanneet kuvassa tapahtuvia väri- muoto- ja muita muutoksia, samankaltaisia muutoksia voi havaita jos kuvaa katselee alkuperäiseltä nettisivulta jolla kuva on......."
----------------------------------
Paranormaali kuva aktivoitui kohta mainitun keskustelun jälkeen kummitukseksi, joka sittemmin osoittautui erään Ruotsista, läntiseltä Göötanmaalta lähtöisin olevan Sahlberg-aatelissukuun kuuluneen, 1600-luvulla kuolleen henkilön rauhattomaksi sieluksi.
Suvun jälkeläisiä asuu nykyisin paljon Suomessakin, joista monia kummitus on
toukokuusta 2011 lähtien ahdistellut, ja ahdistelee edelleen.
Siksi useat ilmiöstä kirjoittaneet ovat juuri mainitun suvun jäseniä.
- NettispöökkeHär
Olen edelleen täällä, huuuhuuuhuuuu. Onneksi Asko Sahlberg on keksinyt kirjoittamisen kummitusjahdin sijaan. Ehkä munkin pitäisi kääntää muutama bitti muuallakin kuin kuvissa. Olisin kuuluisa kirjailija postuumisti. Huuu.
- J.Sahlberg_från_Borgå
Olisi vaan pitänyt olla hiljaa !
Nettikummitus vei eilen porvoolaisesta valintamyymälästä juoksukaljaa ! - NäinOobessa
Lentelee nykyään Ähtärin lentoasemaa yhtenä kiintopisteenään pitäen. Vitsaili viimeiksi jostain ufoista ja on kai selanen astraalilentäjä.
- veikeäonse
Se Antinous... salaperäinen heppu? Kultainen seppele joskus päässä.
- Roland_Sahlberg
Jokainen kummajainen lentää osaa , mutta harva käyttää alkoholia
siinä määrin kuin nettikummitus !
- Lehahteleva
Tähän ketjuun juttua huumoriveikoista. Huom luonnonhengistä kiinnostuneet ja muut luonnonhenkiset. Siltä varalta että tapaatte jonkun poikkeuksellisen ilmiön unissanne, matkoillanne tai muualla.
http://www.rakkaudentahti.fi/fi/luonnonhenget-2/
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1706604
- 594492
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s283168- 612997
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161905- 151574
Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271566Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹381505- 341359
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest471283