Pellervon paluu!

HolloPellervo

Hei kaikki ihanat Suomi24 keskustelupalstalaiset!
Tuskinpa enää muistatte minua mutta Pellervo "Peltzi" Hollo on jälleen kanssanne. Tästä eteenpäin olen Hollo Pellervo. En onnistunut kirjautumaan vanhalla tunnuksellani joten nimimerkkini on nyt HolloPellervo. Ehkä olin ollut liian kauan kirjautumatta tälle sivustolle ja minut oli siirretty edesmenneiden joukkoon kuten kävin kuningas Bhumibol Adylyadejinille torstaina 13.10.2016 kello 15:52. Vuoden kestävää suruaikaa täällä thamaassa vietämme ja olenkin pyrkinyt pukeutumaan surupukuun mahdollisimman usein.
Kaikesta huolimatta olen elävien kirjoissa ja täynnä elämäniloa jota jaan tällä hetkellä täällä koillisessa thaimaassa ihanille thaityttösille.
Työt ovat painaneet päälle enkä ole ennättänyt viihtymään tällä palstalla. Palstalla olen kuitenkin viettänyt aikaa. Meillä nimittäin on täällä suuri palsta kukkapensaita. Tänään aamulla jo kello kuudelta olin sievän tyttösen Mayn kanssa ensimmäisiä tilauksia keräilemässä asiakkaillemme. May poimii kukan nuppuset pensaiden alaosasta ja onhan se kieltämättä mukava katsella kumartuneen pienen thaityttösen peppua. Minä keräilen kukat puolestaan pensaiden yläosasista ja annan Maylle hyvän mahdollisuuden kurkistella housunlahkeitteni sisäpuolelle. Tänään keräsimme yhdessä kolmen tunnin aikana 2 kiloa kukkia. Huuhtelimme ne ja pakkasimme ne läpinäkyviin muovipusseihin punnitusta varten jonka jälkeen asiakas voi ne meiltä noutaa. " kiloa myymme asiakkaille 80-120 Bahtin hintaan. Riippuen kuka on kyseessä. Tuntipalkat eivät tässä hommassa kovinkaan korkeiksi nouse.
Jos vielä muistatte Oon niin hän on kotosalla ja pyörittää perheen arkea. Samoin Da, pienen sievän nappisilmäisen suomi/thaimaa pojan kanssa. Budis on kuten ennenkin, ilmekään ei ole värähtänyt vuosien varrella.
Vieläkö sika-Amalia terrorisoi palstaa? Entä onko 28x vielä mukana kuvioissa?
Oikein mukavaa alkavaa iltaa kaikille ihanille rakkaille ystävilleni toivottaa Pellervo, Oo, Da May ja Budis

1

262

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ChiangMaiOriginal1

      Tervetuloa Pellervo.
      Kaltaistasi kaivataan jutustelemaan muustakin kuin idiotismista, jota 99% tällä hetkellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      56
      1189
    2. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      68
      1169
    3. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      7
      901
    4. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      899
    5. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      896
    6. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      38
      773
    7. 48
      766
    8. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      41
      717
    9. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      77
      702
    10. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      51
      676
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      661
    12. 60
      629
    13. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      137
      628
    14. Nyt kaatuu Kuisla

      Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee
      Seinäjoki
      29
      614
    15. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      52
      571
    16. Pystyisitkö liikkumaan

      Tai tapailemaan kaivattuasi julkisesti?
      Ikävä
      58
      549
    17. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      531
    18. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      494
    19. Sastamalassa epäillään tappoa, kaksi otettu kiinni

      Kuulemma Aarnontiellä tapahtunut Tietääkö joku enemmän?
      Sastamala
      19
      482
    20. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      457
    Aihe