Paltamon Kirjapaino Ky

verovelka

Y-tunnus 0536729-0
Toiminimi Paltamon Kirjapaino Ky
Aputoiminimi
Verovelkatieto Maksamatonta verovelkaa on vähintään 10 000 euroa.

17

3218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiehimä

      Protestilistalla saatavia 19000e

    • verovelka

      Paltamon Kirjapaino Ky
      Paltamo

      Velkoja: Verohallinto
      Summa: 19007€
      28.02.2017

    • tuplauunos

      Eikös firmalla silloin mene hyvin kun on verovelkaa? Tappiollisesta toiminnastahan ei tarvitse veroa maksaa.

      • Havaittu_on

        Arvolisävero pitää jokaisen firman myynnistään maksaa, oli myynti sitten tappiollista tai ei. Ja alvithan yleensä ongelmien osuessa unohdetaan ensiksi.


    • verovelka

      Uudet yrittäjät? Mitä miehiä, nyt jo verovelkaa 19007 euroa?

    • Luki0toukka
    • turhaa-porinaa

      Eihän se verovelka ole vielä rikos, jos on maksusuunnitelma velkojan kanssa. Sitten vaan vähitellen maksetaan velat pois ja homma jatkuu, jos on muuten kannattavalla pohjalla. Kainuussa yrittäminen on välillä vähän kiikun kaakun hommaa, välillä menee paremmin ja välillä huonommin. Turha siinä on muutamasta eurosta alkaa kitisemään varsinkaan jos ei kitisijälle itsellään ole päivääkään yrittäjäkokemusta! Sitä ei täällä Kainuussa kovin monella olekaan. Itketään vaan sivussa ja levitellään käsiä, mutta itse ei olla valmiita ottamaan riskiä ja yrittämään. Turha siis osoitella toisia jos ei itse pysty siihenkään!

    • Julkinen

      Maksusuunnitelma olisi kannattanut tehdä ennen julkista protestia.
      Muut mahdolliset velkojat, tavarantoimittajat ja väylän tilaajat reagoivat protestiin.

    • Soppakeitto

      Yrittäjillä on myös yritys nimeltään Bioprint Finland Oy. TP media ilmaislehti julkaisu on myös yrittäjien hallussa. On siinä soppa valmis keitettäväksi.

    • Verovelka

      Verovelka maksamatta?

    • Verovelka

      Verottajan protesti 31.08.2017 22962 euroa Paltamon Kirjapaino Ky.

    • 3o56erÖL

      Ei saa antaa verottajalle valtaa.

    • Vhju

      Meidän yhteisiä rahoja Paltamon Kirjapaino käyttää hyväkseen.

    • letkajenkka

      Markkuako siellä ahistaa?

    • Keihäsmies

      Vastuunalainen yhtiömies vastaa omalla omaisuudella kommandiittiyhtiön yhtiön veloista. Toisella yrittäjällä on kokemusta yritystoiminnasta ja hän on vain yhtiön äänetön osakas. Vastaa vain sijoittamalla omaisuudella yhtiön veloista. Ei ole ensimmäinen kerta tällä kyseisellä henkilöllä kyseistä liiketoiminnasta.

    • Nyyf

      Taitaa ahistaa Paltamon Kirjapainon yrittäjiä, velkaa enempi kuin laki sallii.
      Onkohan selvitystilan ilmoitusta tehty viranomaisille? Epäilen?

    • eskojamartti

      Täytynee jättää mietintämyssy päässä harkintaan uskaltaako jatkaa enään paikallislehden jatkotilausta tai ainakin tilausmaksunmaksamista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      266
      6639
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      79
      5258
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      102
      4193
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      270
      3649
    5. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      63
      3404
    6. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      3159
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      242
      2775
    8. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      275
      2101
    9. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      45
      1623
    10. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1505
    Aihe