Monet haaveilevat ratsastusmatkasta Islantiin. Me toteutimme sen. Ensi kesänä otamme uusinnan. Olimme Eldhestarin tallilla Thorsmörkin neljän päivän ratsastuksella. Paikalla on hyvät sivut netissä. Hinnat ovat selkeät ja tarjonta pitää paikkansa.
Ryhmässä oli 15 ratsastajaa ja kolme opasta. Oppaat olivat mukavia ja puhuivat hyvää englantia. Lisäksi mukana oli pari kokkia, jotka huolehtivat ruoasta matkan varrella. Ruoka oli hyvää ja sitä oli riittävästi. Yövyimme hostellitasoisesti. Paikat olivat siistejä ja toimivia.
Hevoset olivat reippaita ja matkavauhti vaihteli töltin ja laukan välillä. Käyntiä ei juurikaan menty. Itse olen ratsastanut vuosia ja 12v. tytär noin neljä vuotta. Pärjäsimme hyvin taitojen puolesta. Mukana oli osan matkasta irtolauma hevosia.
Käyttökielenä oli englanti. Tulipa samalla tyttärelle kielikurssi.
Suosittelen ko. tallia lämpimästi. Suuntaamme saman tallin reissulle myös ensi kesänä. Retki vain on uusiin maisemiin.
Ratsastusmatka Islantiin
Issikkaretki
2
696
Vastaukset 2
- ishästar
Kiitos kirjoituksesta!
Ratsastusmatka Islantiin vai ratsastusmatka Islannissa? Ei kai sentään jeesushevoset veden päällä ravanneet?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.373856- 100842
- 76630
- 50625
- 65615
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38599Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei149591- 30576
Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48557- 57556