Hain etuuskäsittelijäksi (toimeentulotuki), millaista on työ? Olen hakenut ennenkin, mutta en päässyt (kerran haastattelussa) mutta nyt taas uudestaan. Millainen on Kela työpaikkana? Asialliset vastaukset Kelan työntekijöltä (parhaillaan tai joskus siellä olleilta) kiitos.
Kelan etuuskäsittelijän työ
4
6826
Vastaukset
- Tadaa79
Hain myös nyt jo toisen kerran. Hakemuksia on tullut kuulemma lähemmäs tuhat alueellani. Merkonomit ja yli kolmikymppiset menevät heti mappi ööhön, kun hakemuksia tulee noin paljon. Liukuhihnatyötä pienellä palkalla. Jos olet amk tai maisteri niin tuskin viihdyt kauaa.
- Eipahapaikka
Palkka kohtalainen muihin virastoihin(kunta, työkkäri, verotoimisto) verrattuna, Ei mikään päätä huimaava, työterveyshuolto käytännössä ilmainen mukaan lukien hammas- fysikaalinen- ym. lääkäripalkkiot, loma lasketaan vaan 5 päivältä, ei lauantaipäiviltä, kun aloittelijana tulee "täydet lomat " niitä on lähes 7 viikkoa noin aluksi/ vuosi. Ravinto-etuus, liukuva työaika, työvälineet (tietojärjestelmät, koneet ) viimeisen päälle, ruumiillisesti kevyt toimistotyö. Paikkoihin hakee nykyään niin koulutettuja tyyppejä että merkonomin papruilla tuskin valitaan. Näin olen kuullut..
- tradenomiamk
Millaista on puhelinpalveussa tuöskentely? Tuskin kai mitään liukuhihnatyötä voi olla? Onko kellään kokemuksia. Hain kesätöihin valmistun keväälöä.
- Anonyymi
Oisko kellään tuoreita ajatuksia liittyen aiheeseen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi2061975Martinan firma haastettiin käräjille
Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.2771962Miksi haluat satuttaa
Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano391234- 841172
- 751114
Millainen ihminen linda brandt-ahde on
Hän on nyt julkisuudessa varsin eriskummallisen asian tiimoilta411067- 881064
Martina makkarankuori päällä
Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose1601054- 1171040
- 60924