https://www.veikkaus.fi/#!/omat-pelit?show-news=yes&article-name=/viestinta/voittouutiset/2017/03/11_lotosta-5-miljoonaa-euroa-hameenlinnaan Kannatti siis käydä Prismassa.
Prismasta 5- milliä käteen.
Goodmanfani
8394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Joo, toi oli jo toinen iso voitto mulle.
Kuka mahtaa olla miljonäär urpo hitaas hämees?
Lottovoitto on syntyä Suomeen....Vai onko sittenkään?
Uutisia kun lujeskelee, niin välillä sitä ihmettelee, kuinka ääripäissä voidaan mennä elämässä.
Joku voittaa 5 000 000 euroa..
Kun taas joku asunnoton köyhä saa toimeentulotukea 0,01 euroa.
Helvetti, varmaan on mennyt jollekin sosiaalipummille joka ei oo ikinä tehnyt töitä. Ite painat duunia yötäpäivää, eikä rahat riitä edes asuntovelkaan.
Mitäs oot laittanu ittes velkavankeuteen. Sehän on aivan sun oma vika jos menot on enemmän kun tulot. Ai joo, tarkotat tietenkin sitä, että kelan pitäs maksaa sun asuntovelat. Myyhän se velkanen asuntos ja etsit halvan mummonmökin vuokralle, niin voi riittää kun painat vaan päivät duunia. Vaihtoehto on että alat sossunpummiksi ja sulla on vapaa-aikaa 24h vrk. Lopeta se vikinä ja ole mies. Meehän painaan nyt sitä duunia. Mä lähden muutamalle sunnuntai kaljalle kun huomenna on vapaapäivä.
Sunnuntaikalja on yhdyssana.
Tulette kohta huomaan kuka se voittaja on....loppuu se arvuuttelu
Minä voitin lotossa.