Naapureiden puolesta kirjoitan tämän. Katumalle muuttanut pariskunta aloitti toinen osapuoli ainakin kuvakaappauksilla muiden fb sivuilta heidän kuviaan milloin mitäkin, asunnon vuokra suhdekkin päättyy haukuttu vuokranantajakin kaikki. Nyt olen hänen toimista kirjoitellut niitä ei kestä. Mikä ajaa ihmisen tälläiseen käytökseen. Onko kokemuksia.
Mikä ajaa kiusaamaan naapureita
6
433
Vastaukset
- napanderi
On kokemusta hän ei voi hyvin, on pitkäaikaistyötön muutenhan olisi työlistetty yksi syy ettei on mielenterveys ongelmat uskon viimeiseen käytöksen perusteella, toisten naamoja jakaa blogeihin keksii hatusta asioita joka paikassa missä asuu" muuttoauton moottori käy kuumana" sossun nykyään kelan rahoilla tietty. Oma auto on olen ymmärtänyt perusturvaa nostavalla ei varaa olisi, peruste hylätä toimeentulotuki ilmoitan eteen päin huomena. Mikä törkeintä blogeja tekee muista ja joku kommentoi nostaa turhia syytteitä verorahoilla työtön kun on ilmainen oikeudenkäynti tähänkin puutun joku laki hullullekin. Itseensä kohdistuvaa kritiikkiä ei kestä, muista hänellä kesittyjä tarinoita toimii juuri niin siksi ihmiset hermostuu ja sitten syyte korvausten toivossa valtion pussista. TYÖTÖN PUMMI MENE TYÖHÖN ELÄTÄ ITSE ITSESI. kirjoitan tämän joka paikkaan nimien kera tähän en viitsi kun vaatii poistamaan niinkuin edelliset eihän hänestä totuutta saa kirjottaa, uudet naapurit kandeis googlata.
- kissapöydänalla
Hän on suomessa kuuluisa netti kiusaaja yleisesti itsekkin syytettyjen penkillä paatunut rikollinen. Itsestään ei kirjoita olen pyytänyt kopioita oikeuden istunnoista ihmisiltä ja alan tehdä blogeja " kissa pöydän alla"
- katumankatti
Kulkukissat pois pöydiltä
- laitoshoitoon
Jos sama hörhö puolustaa lasten murhaajaa ei normi voi olla millään tavalla, suljetulle tuollaiset loppu elämäksi.
- työtätekevä
Pitäisi työllistää jäisi ei jäisi aikaa moiseen, ruoka jonossa juoksee ja arvostelee työtä tekeviä.
- vähävarainen
Makkara maistuin. Ajattelimme miten noin sivistynyt ihminen jumalasta seuraava alentuu vähävaraisten ruuanjakoon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24645322Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy19010849Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858518Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 341576
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500