Isoveli armeijaan

Surullinetyttö

Moi!
1.Mun veli sai toissapäivänä kutsun armeijaa ja oon ihan rikki...En haluis olla erossa siitä niin kauaa :(
Veli on mulle niin tärkeä ja sille voin kertoo jos jotain tapahtuu
2.Pelkään et mun paras kaveri viiltelee.Väittää että jäljet on niitten kissan tekemiä mut.

Löytyykö muita jotka on kokenu saman?

11

219

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onpa ikävä, että veljesi lähtee armeijaan, varsinkin kun olette varmaankin hyvin läheisiä. Onneksi se ei kestä kovin kauan, sieltä pääsee aina joskus lomille kotiin ja voitte kuitenkin keskustella esim. puhelimen kautta.

      Itselläni ei ole sisaruksia, eli en ole kokenut samaa, mutta toivon, että sopeudut asiaan, vaikka se onkin aluksi vaikeaa.

      Kaverisi asiasta, olisin huolestunut, sillä hän vahingoittaa itseään. Yksi omistakin kavereistani teki niin, ja ei lopettanut vaikka olisi mitä sanottu ja kuinka autettu. Nyt en tiedä miten hänen laitansa on, sillä en ole enää hänen kanssaan väleissä.

      Yritä puhua kaverisi kanssa ja yritä selvittää, miksi hän tekee noin. Onko taustalla jokin syy, vai onko se vain "ajanvietettä" En tahdo olla loukkaava, mutta jotkin ihmiset tekevät niin vain saadakseen huomiota, mutta joillakin on toive, että heidän paha olonsa huomattaisiin ja siihen puututtaisiin.

      Kissoista en niinkään tiedä, mutta kerran ollessani kissaperheessä heidän kissa osasi kyllä raappia käsivarret aivan verille, joista tuli sitten myöhemmin arpia, joten en osaa sanoa olisiko hänen jälkensä sitten kissan tekemiä.

      Mistään ei kuitenkaan ole koskaan varmuutta ennen kuin asioista puhuu, eli kehottaisin sinua puhumaan hänen kanssaan.

      Hyvää jatkoa!

      • Surullinetyttö

        Kiitos paljon,pitääpä koittaa puhuu kaverin kanssa!

        Onko muita samaistumisii tai yms


      • Surullinetyttö kirjoitti:

        Kiitos paljon,pitääpä koittaa puhuu kaverin kanssa!

        Onko muita samaistumisii tai yms

        Eipä kestä!


    • Surullinetyttö

      Eikö oo muita??

    • Katumies

      Itekki viiltelen mut kannattaa vaa puhuu sun veljen ja kaverin kaa

      • Surullinetyttö

        Ai,toivottavasti kaikki menee parempaa suuntaa :(


      • Todellakin toivon, että kaikki tulee vielä paremmaksi!


    • En ymmärrä tätä ihmiskontakti riippuvuutta. Itse tykkään olla yksin omassa rauhassa, mutta täällä kukaan ei halua olla yksin.

      Olenko minä outo?

      • Avvvcx

        Kyllä. Sinä olet ainutlaatuinen, olet uniikki, olet "the chosen one." Olet tässä maailmassa ainoa, joka viihtyy omissa oloissasi.


      • Pitääkö nyt tappaa nenättömiä valkoisia miehiä samalla kun vien sormusta tulivuoreen?


      • Ei. Pitää ottaa oikean värinen pilleri ja lentää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      145
      1005
    2. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      112
      950
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      63
      748
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      49
      547
    5. 42
      519
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      481
    7. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      463
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      22
      417
    9. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      13
      401
    10. Ulla Appelsin: Sari Essayahin kohtelu vs Nasima

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012205897.html Mutta vaikuttaa siltä, että kun kyse on kristinuskosta, samat säännöt
      Maailman menoa
      157
      375
    Aihe