Moi!
1.Mun veli sai toissapäivänä kutsun armeijaa ja oon ihan rikki...En haluis olla erossa siitä niin kauaa :(
Veli on mulle niin tärkeä ja sille voin kertoo jos jotain tapahtuu
2.Pelkään et mun paras kaveri viiltelee.Väittää että jäljet on niitten kissan tekemiä mut.
Löytyykö muita jotka on kokenu saman?
Isoveli armeijaan
11
207
Vastaukset
Onpa ikävä, että veljesi lähtee armeijaan, varsinkin kun olette varmaankin hyvin läheisiä. Onneksi se ei kestä kovin kauan, sieltä pääsee aina joskus lomille kotiin ja voitte kuitenkin keskustella esim. puhelimen kautta.
Itselläni ei ole sisaruksia, eli en ole kokenut samaa, mutta toivon, että sopeudut asiaan, vaikka se onkin aluksi vaikeaa.
Kaverisi asiasta, olisin huolestunut, sillä hän vahingoittaa itseään. Yksi omistakin kavereistani teki niin, ja ei lopettanut vaikka olisi mitä sanottu ja kuinka autettu. Nyt en tiedä miten hänen laitansa on, sillä en ole enää hänen kanssaan väleissä.
Yritä puhua kaverisi kanssa ja yritä selvittää, miksi hän tekee noin. Onko taustalla jokin syy, vai onko se vain "ajanvietettä" En tahdo olla loukkaava, mutta jotkin ihmiset tekevät niin vain saadakseen huomiota, mutta joillakin on toive, että heidän paha olonsa huomattaisiin ja siihen puututtaisiin.
Kissoista en niinkään tiedä, mutta kerran ollessani kissaperheessä heidän kissa osasi kyllä raappia käsivarret aivan verille, joista tuli sitten myöhemmin arpia, joten en osaa sanoa olisiko hänen jälkensä sitten kissan tekemiä.
Mistään ei kuitenkaan ole koskaan varmuutta ennen kuin asioista puhuu, eli kehottaisin sinua puhumaan hänen kanssaan.
Hyvää jatkoa!- Surullinetyttö
Kiitos paljon,pitääpä koittaa puhuu kaverin kanssa!
Onko muita samaistumisii tai yms Surullinetyttö kirjoitti:
Kiitos paljon,pitääpä koittaa puhuu kaverin kanssa!
Onko muita samaistumisii tai ymsEipä kestä!
- Surullinetyttö
Eikö oo muita??
- Katumies
Itekki viiltelen mut kannattaa vaa puhuu sun veljen ja kaverin kaa
- Surullinetyttö
Ai,toivottavasti kaikki menee parempaa suuntaa :(
En ymmärrä tätä ihmiskontakti riippuvuutta. Itse tykkään olla yksin omassa rauhassa, mutta täällä kukaan ei halua olla yksin.
Olenko minä outo?- Avvvcx
Kyllä. Sinä olet ainutlaatuinen, olet uniikki, olet "the chosen one." Olet tässä maailmassa ainoa, joka viihtyy omissa oloissasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2679626IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3066802Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?741695Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61411Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.941287- 1091161
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751069Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40862Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23756MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk313748