Isoveli armeijaan

Surullinetyttö

Moi!
1.Mun veli sai toissapäivänä kutsun armeijaa ja oon ihan rikki...En haluis olla erossa siitä niin kauaa :(
Veli on mulle niin tärkeä ja sille voin kertoo jos jotain tapahtuu
2.Pelkään et mun paras kaveri viiltelee.Väittää että jäljet on niitten kissan tekemiä mut.

Löytyykö muita jotka on kokenu saman?

11

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onpa ikävä, että veljesi lähtee armeijaan, varsinkin kun olette varmaankin hyvin läheisiä. Onneksi se ei kestä kovin kauan, sieltä pääsee aina joskus lomille kotiin ja voitte kuitenkin keskustella esim. puhelimen kautta.

      Itselläni ei ole sisaruksia, eli en ole kokenut samaa, mutta toivon, että sopeudut asiaan, vaikka se onkin aluksi vaikeaa.

      Kaverisi asiasta, olisin huolestunut, sillä hän vahingoittaa itseään. Yksi omistakin kavereistani teki niin, ja ei lopettanut vaikka olisi mitä sanottu ja kuinka autettu. Nyt en tiedä miten hänen laitansa on, sillä en ole enää hänen kanssaan väleissä.

      Yritä puhua kaverisi kanssa ja yritä selvittää, miksi hän tekee noin. Onko taustalla jokin syy, vai onko se vain "ajanvietettä" En tahdo olla loukkaava, mutta jotkin ihmiset tekevät niin vain saadakseen huomiota, mutta joillakin on toive, että heidän paha olonsa huomattaisiin ja siihen puututtaisiin.

      Kissoista en niinkään tiedä, mutta kerran ollessani kissaperheessä heidän kissa osasi kyllä raappia käsivarret aivan verille, joista tuli sitten myöhemmin arpia, joten en osaa sanoa olisiko hänen jälkensä sitten kissan tekemiä.

      Mistään ei kuitenkaan ole koskaan varmuutta ennen kuin asioista puhuu, eli kehottaisin sinua puhumaan hänen kanssaan.

      Hyvää jatkoa!

      • Surullinetyttö

        Kiitos paljon,pitääpä koittaa puhuu kaverin kanssa!

        Onko muita samaistumisii tai yms


      • Surullinetyttö kirjoitti:

        Kiitos paljon,pitääpä koittaa puhuu kaverin kanssa!

        Onko muita samaistumisii tai yms

        Eipä kestä!


    • Surullinetyttö

      Eikö oo muita??

    • Katumies

      Itekki viiltelen mut kannattaa vaa puhuu sun veljen ja kaverin kaa

      • Surullinetyttö

        Ai,toivottavasti kaikki menee parempaa suuntaa :(


      • Todellakin toivon, että kaikki tulee vielä paremmaksi!


    • En ymmärrä tätä ihmiskontakti riippuvuutta. Itse tykkään olla yksin omassa rauhassa, mutta täällä kukaan ei halua olla yksin.

      Olenko minä outo?

      • Avvvcx

        Kyllä. Sinä olet ainutlaatuinen, olet uniikki, olet "the chosen one." Olet tässä maailmassa ainoa, joka viihtyy omissa oloissasi.


      • Pitääkö nyt tappaa nenättömiä valkoisia miehiä samalla kun vien sormusta tulivuoreen?


      • Ei. Pitää ottaa oikean värinen pilleri ja lentää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      84
      1349
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      51
      968
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      369
      798
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      759
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      699
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      122
      686
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      612
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      594
    Aihe