Windows koneella kun klikkaan mozillan auki, se ei avaudu ollenkaan.
Ennen toiminut moitteetta, yhtäkkiä lakkasi avautumasta.
Olen poistanut koko mozillan ja asentanut uudestaan. Ei vain aukea selain.
Mistä johtuu?
Mozilla ei käynnisty
9
508
Vastaukset
- avulias_aatu
Tarkoitat varmaan Mozillan Firefox-selainta?
Toimiiko taas boottauksen jälkeen?
Jos toimii, niin on kysymys eräästä Firefoxin bugista.
Mene taskmanageriin ja katso, onko sinne jäänyt Firefox toimimaan taustalla. - ehkäpää
Jos profiilikansiossa on jotain vialla niin ei välttämättä käynnisty. Voit siirtää kansion muualle ja antaa tehdä uuden, sitten voi palauttaa mitä tarvitsee. Pelkkä prefs.js tiedoston siirto voi riittää.
- ehkäpää
Siellä kansiossa voi olla myös vanhempi prefs-1.js tiedosto, voi kokeilla poistaa siitä -1 tai -2.. ja käynnistää sitten.
C:\Users\xxx\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxx tuolla. - Toimiiko-windowsissa
Miten on voiko myös windowsissa korvata tuo polku määrittelyn alun aaltoviivalla (~) tähän tyyliin:
C:\~\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxx tuolla. - Toimiiko-windowsissa
Toimiiko-windowsissa kirjoitti:
Miten on voiko myös windowsissa korvata tuo polku määrittelyn alun aaltoviivalla (~) tähän tyyliin:
C:\~\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxx tuolla.tai näin
~\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxx tuolla.
ja pääseekö C: asemman juureen näin:
cd /
Nämähän on suoraan linuxsista lainattu. - kaivoi
Toimiiko-windowsissa kirjoitti:
tai näin
~\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxx tuolla.
ja pääseekö C: asemman juureen näin:
cd /
Nämähän on suoraan linuxsista lainattu.Miksi tarvitsisi, harva enää dosia käyttää. Tuon "Users" tilalla lukee kansiossa Käyttäjät, kummallista miten wintoosa muuttaa sen osoiterivillä.
- mozillamies
Eli kertokaas yksinkertaisesti mitä tehdä, tosiaan olen poistanut ja asentanut firefoxin kokonaan uudestaan mutta ei käynnisty. Tulee vain virheilmoitus Sovellusta ei voitu käynnistää oikein (0xc0000007b). Sulje sovellus valitsemalla OK.
- pöllömss
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-networking/help-for-firefox-application-error-0xc000007b/626f2a06-b48d-4496-9703-631749aad96b
Toivottavasti Microsoftin kertomasta on apua. - 32vai64
Eli vaihdat järjestelmän mukaisen firefoxin, 32-bittisen tai 64-bittisen. Menet siinä firefoxin lataussivulla kohtaan, firefox muille alustoille ja asennat sen mukaisen järjestelmän, mikä on koneessasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3412936Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011463- 1081291
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841282Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991275Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581215- 481125
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi781027Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24931- 33837