Windows koneella kun klikkaan mozillan auki, se ei avaudu ollenkaan.
Ennen toiminut moitteetta, yhtäkkiä lakkasi avautumasta.
Olen poistanut koko mozillan ja asentanut uudestaan. Ei vain aukea selain.
Mistä johtuu?
Mozilla ei käynnisty
9
558
Vastaukset
- avulias_aatu
Tarkoitat varmaan Mozillan Firefox-selainta?
Toimiiko taas boottauksen jälkeen?
Jos toimii, niin on kysymys eräästä Firefoxin bugista.
Mene taskmanageriin ja katso, onko sinne jäänyt Firefox toimimaan taustalla. - ehkäpää
Jos profiilikansiossa on jotain vialla niin ei välttämättä käynnisty. Voit siirtää kansion muualle ja antaa tehdä uuden, sitten voi palauttaa mitä tarvitsee. Pelkkä prefs.js tiedoston siirto voi riittää.
- ehkäpää
Siellä kansiossa voi olla myös vanhempi prefs-1.js tiedosto, voi kokeilla poistaa siitä -1 tai -2.. ja käynnistää sitten.
C:\Users\xxx\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxx tuolla. - Toimiiko-windowsissa
Miten on voiko myös windowsissa korvata tuo polku määrittelyn alun aaltoviivalla (~) tähän tyyliin:
C:\~\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxx tuolla. - Toimiiko-windowsissa
Toimiiko-windowsissa kirjoitti:
Miten on voiko myös windowsissa korvata tuo polku määrittelyn alun aaltoviivalla (~) tähän tyyliin:
C:\~\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxx tuolla.tai näin
~\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxx tuolla.
ja pääseekö C: asemman juureen näin:
cd /
Nämähän on suoraan linuxsista lainattu. - kaivoi
Toimiiko-windowsissa kirjoitti:
tai näin
~\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxx tuolla.
ja pääseekö C: asemman juureen näin:
cd /
Nämähän on suoraan linuxsista lainattu.Miksi tarvitsisi, harva enää dosia käyttää. Tuon "Users" tilalla lukee kansiossa Käyttäjät, kummallista miten wintoosa muuttaa sen osoiterivillä.
- mozillamies
Eli kertokaas yksinkertaisesti mitä tehdä, tosiaan olen poistanut ja asentanut firefoxin kokonaan uudestaan mutta ei käynnisty. Tulee vain virheilmoitus Sovellusta ei voitu käynnistää oikein (0xc0000007b). Sulje sovellus valitsemalla OK.
- pöllömss
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-networking/help-for-firefox-application-error-0xc000007b/626f2a06-b48d-4496-9703-631749aad96b
Toivottavasti Microsoftin kertomasta on apua. - 32vai64
Eli vaihdat järjestelmän mukaisen firefoxin, 32-bittisen tai 64-bittisen. Menet siinä firefoxin lataussivulla kohtaan, firefox muille alustoille ja asennat sen mukaisen järjestelmän, mikä on koneessasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513715Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1172718Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko6152381Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei202077KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar841984Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431718- 201678
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1421642Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?971506- 281476