Olen ihka uusi äitipuoli

äitipuoleksiäskettäin

Muutettiin nyt kuun alussa yhteen ja näin miehen tenavat ekaa kertaa ihan äsken. Millaisia oikeuksia ja velvollisuuksia mulla on heitä kohtaan? On kiva jos voisin komentaa ja opastaa heitä ja heidän äitiään lasten kasvatuksessa, se onnistuu luonnostaan. Olen kova pomottamaan enkä anna periksi. Äitinä olo on sillai uutta, että kiva hajroitella ennenkuin on omia, niin osaa siten omien kanssa toimia oikein.

Olisi kiva kun tehtäisiin kuin minä sanon, niin ei tulee riitaa eikä lapsetkaan kiukkua sitten syyttä. Äitipuolena on suuri vastuu että lapset tekevät kuin aikuinen sanoo, vaikka oonkin äitipuoli niin olen kuitenkin heille äiti kun ovat täällä. Vaadin kuria ja järjestystä niin silloin minäkin tulen täällä viihtymään.

6

341

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei et ole mikään puoliäiti vaan ihan Lissu pölvästi jolla ei ole miestä eikä lapsia luojan kiitos

    • Zcffxf

      Keksi peräkammarin poika jotain uutta, kun vedät käteen😆😆😆😆😆

    • Tosikkona

      Näkeehän tuon sokea reettakin että kasvamaton lapsi siellä keskustelee äitipuolen roolista. Yleensä kun niihin lapsiinkin tutustutaan jo aikaisemminkin kuin vasta yhteen muuttamisen jälkeen. Mitähän kiksejä sä ap. näillä saduillasi itsellesi saat. Tuollaiset ei tarvitsekaan lapsia, ne menisi piloille.

    • äitpuolellaruahaatoivot

      Minusta parempi tilanne on se ettei lapset tule isän kotiin rellestämään kun hänellä on jo uusi perhe. Se olisi hyvä uudelle äidille ja lapsille, sillä lapset ovat kasvaneet toisenlaisissa olosuhtiessa eikä ymmärrä uusia sääntöjä joten siitä tulee aina riitaa.
      Äitipuoli on pulassa kun kaikenmaalilman lapset tulevat sotkemaan uuden perheen asetelmia.
      Miehen kuuluisi nähdä lapsia muualla kuin kodissaan, eihän ole sopivaa että lapset tuodaan uuden vaimon riesaksi, ja kasvatettavaiksi. Miksi se äiti ei hoida niitä kun on halunnutkin? Jos ei lapset kiinnosta niin minkäs teet

      • Ammu ites puoliäiti


      • Eläpelkää

        Pelkäätkö peräkammarinpoika ,että mutsisi tuo sun huoneeseesi jonkun toisen samanmoisen jakamaan tilasi, sinä voit itsenäistyä ja muuttaa pois äitisi hoivasta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      102
      2314
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      222
      1940
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      176
      1762
    4. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      101
      1326
    5. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      38
      1240
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1118
    7. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      277
      842
    8. 90kW kulutus

      Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit
      Maailman menoa
      180
      691
    9. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      47
      675
    10. Vanhemmassa miehessä

      on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
      Ikävä
      51
      670
    Aihe