JCB 4x4 -84

Omistan

Mistähän löytyis jonkinlainen käyttöohjekirja, tietäis täyttömääriä ja muita ominaisuuksia, kiitos ennakkoon.

3

256

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huhhu

      hei mulla trukki jossa jcb akselit ja tuntuu olevan tiedonsaanti tosi hankalaa minkälainen kytkentähomma sulla on nelivedon kytkemiseen kun itellä on vaijerilla ja ne on jääneet matkanvarrelle aikojen saatossa jonnekkin ja onko sulla erillinen jakovaihteisto vai sama kun mulla et perästä lähtee etuverolle oma kartaani ?

    • exjcb-kokeilija

      Voi hyvät hyssyt. Mistä moisen rakkineen oot riesakses löytäny. Onko puomissa jatkopala, vai normaalilla puomilla.
      Tolppatassuinen kait kaiketinkin, kun eihän näitä silloin vielä muilla ollu.
      Pahin on se hiab-kääntö.
      Siis se hammastanko siellä kääntötapin alapuolella, jonka suojusputkien päihin on suoraan hitsattu öljyn paineputki kiinteäksi rakenteeksi.
      Olispa joku älynny edes laittaa siihen nippakiinnityksen.
      Yks harmi on sit vielä se leylantin kone,
      ja aina kun tarkistat jotain niin konepelti on nostettava ylös
      ja ensin tietysti poistettava pakoputki, ja sit voikin jo yrittää katsella öljytikkua.
      Miten tämmöisellä tolppatassulla pärjää missään pehmeässä
      saati hiemankin nousukulmaa vaativissa, kun tarrut pureutuu maahan
      kun nokka nousee hieman koerkeammalle.
      Käyttövivut on kamalassa asennossa pidempiaikaista kaivuuta ajatellen.

    • Omistan

      Löytänyt, ostaa nää pitää ja isolla rahalla, hö, ei ole tolppatassunen, mitä haittaa on hitsatusta nipasta, aina voi muokata jos ei oo siemenestä tehty, sama pätee käyttövipujen asemointiin, ja leekolandin kone ei konetta kummempi, pehmeä aina paha pyöräkoneelle on sitte tolppa tai sammakkojalkainen, mutta kyllä pyöräkoneellakin kaivettu on ja paljon onkin aikanaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      349
      2803
    2. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      178
      2254
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      36
      1822
    4. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1577
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      53
      1115
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      273
      944
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      806
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      68
      747
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      46
      628
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      581
    Aihe