Tein Yle-vaalijutskan, ja mylläri oli kaikkein kauimpana mun kannoista. Ilahduin.
Mylläri oli kaikessa eri mieltä
enIhmetellyt
8260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Saamasi tulos osoittaa että olet parempi ihminen ja oikeustajusi on sellainen kuin kuuluukin. Onnea!
Mylläri ei ole torinalusparkin kannalla. Jatkoon!
Omassakin testauksessa en edes ajatellut koko mylläriä, ja sinne se vaan päätyi kasisivulle, pahnanpohjimmaisten joukkoon, yhdessä kokoomusöykkärien kanssa. Eihän valita moista kansalaisia kusettavaa haisevaa kompostikasaa valtuustoon, eihän??
Hassinen on tyhmä, se on tyhmempi kun täytetty pöllö, se vaan on tyhmä.
Jos pannan älykkyden mukaan niin ensin tulee Isosuo. Sitten on pitkä matka ja siellä on Sari Rautio. Ja taas pitkään ja sitten tulee HPK:n puolustuslinja. Taas pitkä väli, muutama paskakasa, pitkään tyhjää ja sitten Jorma Hassinen.
Hassinen ottaa Iisakki Kiemungin roolin kaupungin johtavana demarina. Jos Hassinen valitaan, hänestä tulee varmuudella demariryhmän pomo. Ei hyvä.
KATSOIN JA TOTESIN SAMAA, KUKAAN EHDOKKAISTA EI KANNATTANUT TORIPARKKIA, SAMOIN KUKAAN EI OLLUT SAMAA MIELTÄ SIITÄ, ETTÄ HML:n PITÄISI OLLA SUOMEN PARAS MAAHANMUUTTAJIEN KOTOUTTAJA, Ei edes RAUTIO!
Hassista on syytä varoa. Sehän on huimausainetta, pönttö sekoo, tulee huimia harhoja, tekee älyttömiä toimenpiteitä. Jos uskomme poliisia ja lääkäreitä se on niin.