Viina kokonaan pois, tupakka kokonaan pois. Lenkkeilyä ja kasvisdieetti.
Lääkäri antoi viimeisen varoituksen ja ohjeet:
13
252
Vastaukset
- NuuksionKreivi
Kielsikö homoilemisen? Suositteli nähtävästi ainakin homoruokavaliota.
Tuossa vaiheessa ei ole mitään syytä elää
- entinen_tissu
Kihnutankin itseni hinausköyteen.
entinen_tissu kirjoitti:
Kihnutankin itseni hinausköyteen.
Se onkin juuri oikein tehty. Koita suoriutua paremmin entä se yks artisti siellä laittomien leirillä
- Hinausköysi.hinurille
entinen_tissu kirjoitti:
Kihnutankin itseni hinausköyteen.
Hinaajan kannattaa tosiaan hirttäytyä hinausköyteen.
- kuntoileva.ex-sontis
Onpa kyllä ollut ammattitaidoton puoskari. Miksi ihmeessä viina kokonaan pois? Itse juon kerran kuukaudessa vähintään sen 17 annosta ja se on tällä hetkellä minulle hyvä väli, koska päällä on tiukka kuntokuuri puohitien potkijaisia varten.
Ja miksi ihmeessä lääkäri kieltäisi homostelun? Sehän on oikein mainiota liikuntaa. - öhöhöhöh
Ole raitis, älä tupakoi, kuntoile ja syö kasviksia - henki pakenee kuitenkin.
- palstalainen
Paska lääkäri hommaa parempi.
https://youtu.be/3Noj5OVEPZ4?t=5m32s - Kylmis_
Älkää uskoko lääkäreiden ja muun hoitohenkilökunnan varoituksiin. Mun pitäisi heidän mukaansa olla jo kuollut moneen kertaan, mutta tässä sitä taas vaan lipitellään Lapin Kultaa tälläkertaa, sillä Lidlissä oli yht'aikaa loppunut sekä Nobe että Kotimainen Olut.
- Ukkuuun
Eikös kylmis yrittänyt jollain lääkkeillä ja viinalla henkeä pois. Ehkä hänet on tarkoitettu tänne maailmaan ja henki ei lähde mitenkään.
- zombiseppo
Olitko taas lataamossa?
- Kylmis_
Ukkuuun kirjoitti:
Eikös kylmis yrittänyt jollain lääkkeillä ja viinalla henkeä pois. Ehkä hänet on tarkoitettu tänne maailmaan ja henki ei lähde mitenkään.
Teho-osastolla ne väitti, että henkiinjäämiseni oli ihme. Oli kyllä sellainen koktaili, jota en enää kokeile ja rupesin saarnaamaan lääkeitsemurhayrityksiä vastaan.
Tästä on toki 7 vuotta aikaa. - Kylmis_
Kylmis_ kirjoitti:
Teho-osastolla ne väitti, että henkiinjäämiseni oli ihme. Oli kyllä sellainen koktaili, jota en enää kokeile ja rupesin saarnaamaan lääkeitsemurhayrityksiä vastaan.
Tästä on toki 7 vuotta aikaa.Pahinta lääkeitsemurhayrityksissä on se, että muutut täysin eri ihmiseksi, kun lääkkeiden oton jälkeen pää sekoaa totaalisesti. Ruumisi lähtee itsesuojeluvaiston varassa hoipertelemaan rappukäytävään ja joku soittaa poliisit.
Siksi nuo ei koskaan toimi. Kuulet vain naapureilta, kuinka huusit tuskaa, kuin sisuskalut olisi tulessa ja oksennat verta ja paskot housuun.
Itsellesi ei jää mitään muistikuvia tapahtumista. Ainoastaan naapureiden juorut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?861669Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,161063Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.97988Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79942- 87759
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51744Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot145736- 53674
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs48671Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv51661