Halla-ahon johdolla persut kääntyy suomalaista ihmistä vastaan ja ihmisiä yleensäkin vastaan rahan, suurpääoman rengiksi.
Jo nyt persut vievät työttömiltä, sairailta, vanhuksilta, vammaisilta, opiskelijoilta, lapsiperheiltä, työtätekeviltä kaiken minkä voivat ja kaatavat nämä nöyrinä monikansallisille veronkiertoyrityksille ja pörssipelureille.
Suomalainen, ellet ole miljardööri tai miljonääri, teet elämäsi tyhmimmän teon jos äänestät itsellesi vihamielistä persuryhmittymää. Halla-ahon puheet kertovat sen saman minkä Soinin ja Terhon teot.
Jo nyt persut vievät työttömiltä, sairailta, vanhuksilta, vammaisilta, opiskelijoilta, lapsiperheiltä, työtätekeviltä kaiken minkä voivat ja kaatavat nämä nöyrinä monikansallisille veronkiertoyrityksille ja pörssipelureille.
Suomalainen, ellet ole miljardööri tai miljonääri, teet elämäsi tyhmimmän teon jos äänestät itsellesi vihamielistä persuryhmittymää. Halla-ahon puheet kertovat sen saman minkä Soinin ja Terhon teot.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tämän tiesin, enkä aio persuja siksi äänestää. Halla-aho totesi mm. että työttömyyskorvaus ja sosiaaliturva on luksusta johon meillä ei ole varaa. Eli sitten vaan kaikki köyhät ja työttömät kyykkyyn odottamaan hidasta kuolemaa. Ilman ruokaa kun on ihminen elä.
Kannattaa äänestää vihreitä tai sdp:tä, niin Suomi saadaan täyteen terrori-jihadisteja. Ei lopu Suomesta huumeetkaan tällöin.
Eli lompakot auki ja rahaa pöytään, jos siellä vielä valuuttaa ehkä olisi. Jos ei, niin sitten otetaan reippaasti velkaa, jälleen kerran, ja aletaan tuhoamaan koulutusta alas. Kiitos tästä vihreille ja sdp:lle jo etukteen.
Jokainen ihan itse päättää ketä äänestää.
Vain tyhmä ottaa käskyjä äänestämisessä vastaan.
Ei se Halla-aho köyhistä ja työttömistä välitä, mutta on ainakin rehellinen kun sanoo sen etukäteen. Ei tarvitse sitten takkia kovin montaa kertaa kääntää.
http://m.iltalehti.fi/politiikka/201703132200084759_pi.shtml
Miks pitäis välittää?
Ihan yks lysti kuka sen sakin puheenjohtaja on, minä löydän ehdokkaani SDPn listalta.
Persut vaikuttaa opportunisteilta, Soinikin takavuosina haukkui jatkuvasti EU:ta,
"missä EU siellä ongelma", ja sitten asettui ehdolle EU-parlamenttiin, ja meni sinne loikoilemaan. Sama on Halla-aho, jolla puheet lisäksi rajuja fundamentalistisia tuomiten ja yleistäen.
Ja vaasalainen perusehdokas alkoi nyt vaalien alla puolustaa Palosaaren koulua, mutta koko persuryhmä oli kuitenkin aikoinaan lakkauttamisen kannalla. Opportunistista touhua, valehdellaan ja vääristellään, oma etu ja vallanhimo tärkein.
Helsingin vihreät homot päättävät kaikesta. Ei se auta vaikka Halla-Aho olisi kuinka hyvä mies. Vihreät haluavat tehdä Suomesta koko Afrikan ja Lähi-Idän sosiaalitoimiston. Kelan rahat ei siihen riitä, mutta vihreät ei voi sitä ymmärtää, kun on niin kiva pelastaa "vainottuja" muslimihomoja Suomeen. Kun Kelan tili alkaa juosta, niin paljastuvat heteroiksi, ehkä?
Aikamoista soopaa aikuiselta.
No eihän se mitään muuta osaa.
Hyvin kiteytetty, vihreille pitää kertoa lyhyesti ja ytimekkäästi homosaation ongelmat. Esim. heteromuslimit eivät päästä homomuslimeita tulevaan suurmoskeijaan joten vihreät rakennuttavat verovaroilla heille omansa.
Kyllä Halla-ahoa näytetään pelättävän. Taitaa olla hyvä mies.
Vanhat järjestelmäthän nämä ongelmat on saanut aikaan.
Kreikan vasemmistolainen systeemi ei oikein kelpaa suomalaisille.
Taitaa PS voittaa nämäkin vaalit.
Se on vaan hyvä, että päästään näistä eroon, jotka eivät hoitaneet töitään.
Kellään ei tule ikävä sdp:tä, vasemmistoa, vihreitä, ruottalaisia tai kokoomuksen ahdistavaa tuhoamista.
Kukaan ei pelkää Halla-ahoa, inho on parempi sana. Sellaisia mielipiteitä esittää, et omankin puolueen väki lopettaa ja lyö hanskat tiskiin, jos H valitaan..totesi R.Vistbacka.
Kannattaa todellakin äänestää vihreitä, sdp:tä tai vassareita, niin saa kaupungin täyteen jihadisteja...ai niin, täällä onkin jo rkp:n ja sen apupuolueen kokoomuksen avulla tupattu kaupunki täyteen jihadisteja.
vihreät suosivat myös veronkiertorikollisuutta ja kannattavat huumeiden myymistä. vihreät ottavat terroristeja myös puolueen jäseniksi, koska ilmeisesti itsekin tykkäävät asiasta.
Terroristeja ottavat jäsenikseen myös sdp ja vassarit.
Että siitähän valitset itsellesi uuden "ystävän".
Ei mahdu enään vaikka äänestäis sdp ta vassareita, kun PS piti huolen jo siitä puolesta.
Mitä tämä yksinäinen valtuutettu yleensä saa valtuustossa aikaiseksi,kun nyt täyttää
Suomen lain vaatimat asiat.Ja on käytettävissä missäkin valtuustossa milloinkin.
Näin tämä toimii jokaisessa Suomen kunnassa,jos demokratia oikein toimis niin
ehdokkaita olisi jokaisesta puolueesta tasapuolisesti (eikä näin että kunnassa on vain 4 puoluetta joita voi kuntalainen äänestää)vaikka on se niinkin että valtuutetun tulee
pitää kaikkien puolta kun tulee valituksi,kuuluu sitten minkä puolueateen taakse tahansa.