Kummallinen firma kyseinen Arvoteknikka Oy. Teki tai oli tekevinään kylpyhuoneremonttia taloyhtiöön, mutta kylpyhuoneen laatoituksiakaan ei osattu tehdä. Onko nykyään nämä remonttifirmat kaikki tälläisiä ettei perus asioita osata tehdä? Jos edes tiedostettaosiin se ettei omat taidot riittää tekemään sovittua työtä ja annettaisiin jonkun osaavan tehdä työ, vältyttäisiin paljolta harmilta.
Arvotekniikka oy
Jokkekkeli
31808
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Pienet yritykset rakennusalalla saattaa tehdä mitä sattuu. Isommat yritykset tekevät todennäköisemmin homman maaliin, vaikka löytyy suuremmistakin yrityksistä sekundaa tekeviä.
Jooh... Noiden ansiosta putkirempan huoneistokohtainen hinta karkasi arvioidusta 20t euroa. Kalliiksi käy kun monta kertaa tekee.
Vaihtoivat nimeä vähän ennen konkurssia (Rakeni Oy ) ja tekivät sillä nimellä konkurssin. Nyt tekevät taas Arvotekniikka Oy nimellä töitä . Y- tunnus vain vaihdettu, että eivät näy protestit ”uuden Arvotekniikka Oy ” tiedoissa.