Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kappassvain

      'kirjailija' on nakojaan nyt pyrkimassa valtuustoon ja on naemma ehdokkaana 'tutuilla teeseillaan' :D voi hesa parka mita riesaa saavat kantaakseen jos tyyppi paasee lapi! siina kalpenee vennamon taannoiset ja vahaiset uloskannot hetkessa taman tyypin rinnalla.
      toisaalta, niin typeraa aanestajaa siella hesassa tuskin on etta tuolla 'ohjelmajulistuksella' esittaytuvaa ehdokasta aanestaisi. voi elaman kevat!
      tsemppia sinne suomeen!

    • olipa_aneeminen

      vaalimainos! kyseinen 'rypeytynyt' ehdokas ei todellakaan innosta. tuollainen näennäinen sitoitumattomuus ei ole tae oikeasta halusta hoitaa noita asioita yhteiseksi eduksi taidekontekstissa kuin ei muutenkaan. kaikkea se julkisuushakuisuus teettää!

    • karipekkamäkinen

      Kerrankin ehdokas jota voi äänestää, onhan tässä jo monet vaalit menneet ilman äänestämistä.

      • Nonnih-

        ---nyt "ehdokas" kokeilee tuota vihonviimeistä konstia mainostaa itseään. Tämä alter ego vaan on niin läpinäkyvä. :D
        Konstit on monet sano... XD


      • nonnih-

        ----nyt "kirjailija" jo kokeilee tuota vihonviimeistä keinoa mainostaa ehdokkuuttaan. laitetaan yksi niistä hänen alter egoista asialle. :D
        Konstit on monet sano... XD


    • Äänestetään

      Huippulahjakasta pitää mennä ilman muuta äänestämään, saadaan hiukan lahjakkuuttakin kunnallispolitiikkaan.

      • Huippulahjakas

        Kiitos luottamuksesta! Lahjakkuutta ja älykkyyttä sinne jo kaivataankin. Me "Sitoutumattomat" tulemme tekemään ihmeitä valtuustossa. Pyrimme kampeamaan kaikki "toisinajattelijat" palleiltaan ja alamme ajamaan "edistyksellistä politiikkaa". Sohaisemme kunnolla taidepiirien ampiaispesää ja alamme noudattamaan ihmis- ja perusoikeuksia ja noudatamme lakeja niinkuin ne on kirjoitettu ja kuinka "me" sen ymmärrämme.


      • juuriniinnaivia
        Huippulahjakas kirjoitti:

        Kiitos luottamuksesta! Lahjakkuutta ja älykkyyttä sinne jo kaivataankin. Me "Sitoutumattomat" tulemme tekemään ihmeitä valtuustossa. Pyrimme kampeamaan kaikki "toisinajattelijat" palleiltaan ja alamme ajamaan "edistyksellistä politiikkaa". Sohaisemme kunnolla taidepiirien ampiaispesää ja alamme noudattamaan ihmis- ja perusoikeuksia ja noudatamme lakeja niinkuin ne on kirjoitettu ja kuinka "me" sen ymmärrämme.

        ...puhetta kuin sinulta on ennenkin nähty. :D edistyksellistä tosiaan! haha! on vallan erinomaista että päästelet noita kaulapaskoja suustasi juuri ennen vaaleja. aiemmin vielä hiukan epäröineet saivat noin vahvistuksen että ei siellä ajattelukoneistossa ole enää mitään elämää.....jos joskus on ollutkaan. nauhuri toistelee vain monotonisesti noita aiempia kaulapaskojasi.
        tässä käy juurikin samalla lailla kuin sen surkuhupaisan "kirjasi" kanssa, eli ei aiheuta mitään liikehdintää suuntaan eikä toiseen saatpa nähdä. ennustan että saat vain yhden äänen.....tai ehkä korkeintaan kaksi ja se toinen ääni tulee säälistä. varmaan tiedätkin kenestä on kyse.


    • kohtamennään

      äänestämään palstan kuuluisuutta, eihän tässä enää muutakaan vaihtoehtoa ole

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2225
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      766
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      625
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe