Nyt helsingissä loistava taiteilijaehdokas kuntavaaleissa. Laitetaan taiteilijoiden asiat kertaheitolla kuntoon.
https://vaalikone.yle.fi/kuntavaalit2017/helsinki/ehdokkaat/20486?emp=rt-1.rs-h2N0yS%2F%2BPaf%2F%2BX7%2BXg%3D%3D.po-asc.pk-a.pe-.pen-.pr-.pg-.pp-141.pd-.ps-.pp1-.pp2-.pn-.psr-.psx-&ap=1#!
https://www.youtube.com/watch?v=b0tIC6Y0SRI
https://www.youtube.com/watch?v=PhMFA9XNAEI
Taiteilijan kannattaa äänestää
9
280
Vastaukset
- kappassvain
'kirjailija' on nakojaan nyt pyrkimassa valtuustoon ja on naemma ehdokkaana 'tutuilla teeseillaan' :D voi hesa parka mita riesaa saavat kantaakseen jos tyyppi paasee lapi! siina kalpenee vennamon taannoiset ja vahaiset uloskannot hetkessa taman tyypin rinnalla.
toisaalta, niin typeraa aanestajaa siella hesassa tuskin on etta tuolla 'ohjelmajulistuksella' esittaytuvaa ehdokasta aanestaisi. voi elaman kevat!
tsemppia sinne suomeen! - olipa_aneeminen
vaalimainos! kyseinen 'rypeytynyt' ehdokas ei todellakaan innosta. tuollainen näennäinen sitoitumattomuus ei ole tae oikeasta halusta hoitaa noita asioita yhteiseksi eduksi taidekontekstissa kuin ei muutenkaan. kaikkea se julkisuushakuisuus teettää!
- karipekkamäkinen
Kerrankin ehdokas jota voi äänestää, onhan tässä jo monet vaalit menneet ilman äänestämistä.
- Nonnih-
---nyt "ehdokas" kokeilee tuota vihonviimeistä konstia mainostaa itseään. Tämä alter ego vaan on niin läpinäkyvä. :D
Konstit on monet sano... XD - nonnih-
----nyt "kirjailija" jo kokeilee tuota vihonviimeistä keinoa mainostaa ehdokkuuttaan. laitetaan yksi niistä hänen alter egoista asialle. :D
Konstit on monet sano... XD
- Äänestetään
Huippulahjakasta pitää mennä ilman muuta äänestämään, saadaan hiukan lahjakkuuttakin kunnallispolitiikkaan.
- Huippulahjakas
Kiitos luottamuksesta! Lahjakkuutta ja älykkyyttä sinne jo kaivataankin. Me "Sitoutumattomat" tulemme tekemään ihmeitä valtuustossa. Pyrimme kampeamaan kaikki "toisinajattelijat" palleiltaan ja alamme ajamaan "edistyksellistä politiikkaa". Sohaisemme kunnolla taidepiirien ampiaispesää ja alamme noudattamaan ihmis- ja perusoikeuksia ja noudatamme lakeja niinkuin ne on kirjoitettu ja kuinka "me" sen ymmärrämme.
- juuriniinnaivia
Huippulahjakas kirjoitti:
Kiitos luottamuksesta! Lahjakkuutta ja älykkyyttä sinne jo kaivataankin. Me "Sitoutumattomat" tulemme tekemään ihmeitä valtuustossa. Pyrimme kampeamaan kaikki "toisinajattelijat" palleiltaan ja alamme ajamaan "edistyksellistä politiikkaa". Sohaisemme kunnolla taidepiirien ampiaispesää ja alamme noudattamaan ihmis- ja perusoikeuksia ja noudatamme lakeja niinkuin ne on kirjoitettu ja kuinka "me" sen ymmärrämme.
...puhetta kuin sinulta on ennenkin nähty. :D edistyksellistä tosiaan! haha! on vallan erinomaista että päästelet noita kaulapaskoja suustasi juuri ennen vaaleja. aiemmin vielä hiukan epäröineet saivat noin vahvistuksen että ei siellä ajattelukoneistossa ole enää mitään elämää.....jos joskus on ollutkaan. nauhuri toistelee vain monotonisesti noita aiempia kaulapaskojasi.
tässä käy juurikin samalla lailla kuin sen surkuhupaisan "kirjasi" kanssa, eli ei aiheuta mitään liikehdintää suuntaan eikä toiseen saatpa nähdä. ennustan että saat vain yhden äänen.....tai ehkä korkeintaan kaksi ja se toinen ääni tulee säälistä. varmaan tiedätkin kenestä on kyse.
- kohtamennään
äänestämään palstan kuuluisuutta, eihän tässä enää muutakaan vaihtoehtoa ole
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?861719Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,171081Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.981046Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79952- 91794
Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot146769Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51754Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs50695- 53674
Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv51671