Vuokralle tarjotaan hirsimökki Pyhtäällä, vain noin tunnin ajomatkan päässä Helsingistä. Äkkilähtötarjouksena 17-19.3.2017 mökki ja palju vuokrataan hintaan 250 euroa.
Kivikoskien joenrantamökki on viehättävä kelohirsinen mökki, joka on aikoinaan toiminut metsästysmajana ja siirretty sitten Pyhtäälle. Kivikosken lomakohde koostuu kahdesta erillisestä mökistä, joissa molemmissa on makuuhuone ja wc. Mökeissä majoittuu yhteensä 5-8 henkilöä kahdessa makuuhuoneessa, kahdella pienellä parvella ja olohuoneessa. Mökki soveltuu hyvin lomanviettopaikaksi mutta myös kokous- ja juhlatilaisuuksiin.
Päärakennuksen olohuoneessa on ruokailutila 6-8 henkilölle ja mukava sohva. Keittiö on täysin varusteltu ja astiat ja ruokailuvälineet on vähintään 10 henkilölle. Talo on lämmin ja se sopii lomailuun ympäri vuoden. Ilmalämpöpumpun avulla lämmitys voidaan säätää haluttuun lämpötilaan talvella ja kesällä.
Vuokramökillä on suuri joelle aukeneva veranta, jossa aurinkotuolit, ruokailupöytä 8 henkilölle ja kaasugrilli. Pihassa myös nuotiopaikka ja hirsinen puoliavoin huvimaja. Rannassa pieni hiekkainen uimapoukama ja laituri, josta pääsee uimaan.
Mökillä on kaksi saunaa; puulämmitteine mökkisauna ja rannassa kesäkayttöön ja viileäänkin syksyyn ja kevääseen soveltuva lasinen näköalasauna. Mökillä on myös lämminvesipalju.
Lisätietoa ja kuvia kivikosken mökistämme osoitteessa http://www.kotteria.com/vuokramokki_kivikoski.html
Varauskalenterit osoitteessa http://www.kotteria.com/Varauskalenterit.html
Tiedustelut ja yhteydenotot: Raili Savolainen
asiakaspalvelu (at) kotteria.com
0400 868 889
Paljullinen mökki vain 1 h Hki
savantum
0
191
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4453046Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1372255- 1322083
Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71365Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2081334Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1511263Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel281228- 81076
- 571056
- 37795