Kokemuksia arvokuljettajan työstä...
Arvokuljetus
8
2455
Vastaukset
- Paskaduuni
Tein koko 2016 vuoden arvokuljetus hommia ja voin kertoa, että paskaduunia on. Pomot ei arvosta yhtään vaa piirtää ihan helvetin kiireiset päiväaikataulut ja tietysti kokoajan joudut ilmotella keskukseen miten menee. Vapautta siinä työssä ei ole.
- a.daltton
joo ihan paska homma.. kiirettä pitää koko ajan ja viimeistään rajan ylitys paikalla. sinivalkoisen koppiauton takatilassa, sut kärrätään veks. Vapautta siinä hommassa ei tosiaankaan ole.
- Jgjj
Ihan mukavaa hommaa.. Ei kyllä mitään vartijan työtä, vaan logistiikkaa ja tavaran kuljettamista..Jos haluaa jännitystä, kannattaa katsella jotain muita hommia :) Tes tarjoaa kyllä ihan hyvät tauot ja palkkahan on alan parasta ja siihen päälle vielä verottomat päivärahat. Käteisen väheneminen tulee toki vaikuttamaan työhön tavalla tai toisella jossain vaiheessa.
- Arvo_Kuljettaja
Ja se tapa on se, että mennään mukaan tavalliseen pakettien kuljetukseen. Ja samalla leikataan nurmikot, viedään roskat, mitataan asiakkaan verenpaine ja kaikki tehdään periaatteella "kaikki yhden hinnalla".
- Khkj
Parempi kai sekin kuin tuottaa lisää työttömiä? Varsinkin sillä vain käteiseen erikoistuneella maailmanlaajuisella yrityksellä on kyllä niin hyvä brändi maailmalla, että kiva nähdä mitä tulevaisuus tuo.. Vartiointi arvo on jo nyt pienillä yrityksillä yleistä, veikkaan että tosiaan katse on enemmän sinne logistiikkaan... No käteinen on monissa maissa edelleen ylivoimaisesti käytetyin maksuväline ja eiköhän sitä Suomessakin kuskailla vielä ainakin 10v sillä laajuudella, että voi pyörittää isompaakin yritystä.
- Anonyymi
Khkj kirjoitti:
Parempi kai sekin kuin tuottaa lisää työttömiä? Varsinkin sillä vain käteiseen erikoistuneella maailmanlaajuisella yrityksellä on kyllä niin hyvä brändi maailmalla, että kiva nähdä mitä tulevaisuus tuo.. Vartiointi arvo on jo nyt pienillä yrityksillä yleistä, veikkaan että tosiaan katse on enemmän sinne logistiikkaan... No käteinen on monissa maissa edelleen ylivoimaisesti käytetyin maksuväline ja eiköhän sitä Suomessakin kuskailla vielä ainakin 10v sillä laajuudella, että voi pyörittää isompaakin yritystä.
Jos jokainen tekisi yhdellä palkalla sen oman työnsä, eikä neljää eri hommaa monipalveluna niin töitä riittäisi enemmän.
Oletko aivopesty proletaari vai missä monipalvelualan "vartiointi"firmassa toimit pikkupomona?
- autonkuljettaja
Totta, ei mitään tekemistä turvallisuuden kanssa,
- Anonyymi
Itse olin Loomiksella melkein 10 vuotta. Kivaa hommaa, jos on järkevä työpari. Varsinkin yövuorot ihan mahtavia. Melko fyysistä, kun yösäilöistä ja pankeista tulee aika isot määrät kolikoita, eikä joka paikkaan pääse kärryjen kanssa. Pakamaisempia hommia jotkut yksin ajettavat päivävuorot, kun saa pyöriä kauppakeskuksissa jäätävät määrät kolikoita kantaen. Mutta jos pieni palkka ei haittaa, ni ihan kiva duuni
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?
Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi793877Iso poliisioperaatio Lapualla
Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo693687Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks402203Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä522169- 582064
- 511746
- 271429
Vuoksesi kaiken
Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua1151173Kehu kaivattuasi
Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.1051133- 601099