Paljonko noin maksaa yksityiskuljetus kentältä hotelliin?
Yksityiskuljetus kentältä hotelliin.
Vallu2
21942
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Voi itkun pillu mikä ääliö.
Mummoille 1000 liiraa, hoikille nuorille pimuille ilmainen, kun viihdyttää kuskia sopivasti.
Minun yksityiskuljetus ei ole erikseen hinnoiteltu vaan se sisältyy kokonaisuuteen.
Miten sinun vallu, yksityiset menot sen läskin vaimosi kanssa, vai rakasteletko itse itsesi kanssa romanttisesti maksaen itse itsellesi, koska sehän aloituksesi pääidioottipointti on ?
Tiedätko itsekään kuinka sairas olet. Tuollainen kirjoittelu on pakonomaista sinulle ja se on vakava sairaus. Sinun kaltaisista tyypeistä tulee yleensä seksuaalirikollisia ja pahimmassa tapauksessa sekaannut vielä lapsiin. Hanki hoitoa ennenkuin teet jotain peruuttamatonta. Mietippä itse miksi sinun pitää kirjoitella tuollaista tekstiä.
Ei jatkoon.
Olen jo rikollinen, arvostelinhan Turkki-Idioottien jokapäiväisiä aivopieruja.
miksi noin helppoon kysymykseen ei voi antaa selkeaa ja rehtia vastausta ???
mina en tieda,siksi en osaa vastata.
kysy matkatoimistoista tai googlaa,kylle se helposti selviaa.
lahes aina,kun taalla asiallisesti joku jotain kysyy,vastaus on perceesta.
Gazipasan kentältä Alanyaan ja Alanyasta Gazipasaan. Olen aina maksanut enintään 20€. Taksissa 1-4 henkeä. Enempää ovat aiemmin yrittäneet, mutta en ole maksanut. Ilmeisesti on hyvä hinta kuskillekin, kun antoi korttinsa ja nyt on ollut jo pari vuotta sama kuski ja sama hinta. 20€ suuntaansa. Halvempikin voisi vissiin olla, mutta on toiminta niin vakiintunut vakikuskin kanssa. Autona Fiat Dopplo. Hyvin mahtuu kaikki matkatavaratkin mukaan.
Niin ja unohtui tuo Alanya - Antalya tai Antalya - Alanya. Se on ollut samoilla spekseillä ja samalla kuskilla 50€. 1-4 henkilöä, viiskin mahtuu mutta on siihen autoon hieman ahdasta Antalyaan asti.
Minä ole tilannut aina helikopterikuljetuksen. Maksaa tonnin tunti eikä ruokatarjoilua matkalla ole.
Riippuu minne menet, Belek n50e sivu, Alanya n.80e, Lara Beach n.30 sivu. Side 60e, Scandinavian transfer on hyvä. Sitä käytetään aina pari kertaa vuodessa. By the way....todella kipeä on päästää tuo hekilö joka täällä sivulla terrorisoi, on tainut äidin rakkaus lapsena jäädä saamatta!
lisäksi autot on isoja ilmastoituja tila-autoja/busseja ei mitään takseja ja joissakin jopa juomat kuuluvat matkan hintaan :)
Olen aloittaja ja menen Kleopatra Hotelliin.
Mitä siis sinne maksaa? Pitääkö tinkiä?
Gazipasasta 20€ ja Antalyasta 50€. Siinä maksimit. Ovat tyytyväisiä tuohonkin.
Mitä maksaa bussikuljetus?
Vaimo pelkää että taksikuskit ryöstävät ja raiskaavat.
Rauhoittele vaimoasi. Olen kuullut että Alanyan taksiraiskaajat käyttäisivät kondomia.
Se on Alanyan maailmanlaajuisen suosion salaisuus.
Suurin osa ylipainoisista suominaisista toivoo, että se "raiskaus" ainakin toteutuisi.
Tuo matka lentokentiltä Alanyaan on heti ensimmäinen asia, jossa turistia huijataan. Yläpuolella olivatkin jo nuo oikeat hinnat. Taksi Antalyasta tai sinne, 50 euroa. Taksi Gazipasaan tai sinne 20 euroa. Siis tavallinen taksi 1-4 henkilöä. Isompi taksi 5 euroa henkilö Gazipasaan ja 10 euroa henkilö Antalyaan. Älkää hyvät ihmiset maksako enempää.
Alanya-Gazipasa 724 transferilla maksaa 7euroa ja Alanya-Antalya 11euroa/suunta.
Minä olen aina kävellyt.
Se kirkastaa mielen sekä on täysin ilmaista.
Nyt ei maksa mitään
Tämä liiketoiminnan ala on suomalaishuorien ja kurdilaisten harmaan talouden valloittama. Ja hinnat selvästi kalliimpia kuin oikeilta turkkilaisilta hankittaessa. Ja saa maksaa myös alhaisen arvoisilla liiroilla. Tällaista harmaata taloutta ja työluvatonta toimintaa kannattavana viet oikeilta turkkilaisilta tulojen saannin mahdollisuuksia, jotka muutenkin ovat jo heikentyneet.